Konkurs Wiedzy o Tradycjach i Zwyczajach w Krajach Anglojęzycznych 2016

b_200_150_16777215_00_images_20161216_122442.jpgDnia 16.12.2016r w PG nr 8  odbył się Konkurs dla szkół podstawowych zorganizowany z okazji obchodów Tygodnia Kultury Angielskiej. Do konkursu zaproszono uczniów z następujących szkół podstawowych: PSP nr 9,PSP nr10, PSP nr 14, PSP nr 28 z Opola. Każda szkoła była reprezentowana przez zespół składający się z 4 uczniów. Zmagania odbyły się w trzech kategoriach. Jako pierwszy odbył się konkurs wiedzy związanej  z brytyjskimi i amerykańskimi świętami: „Halloween”, „Bonfire Night”, „Thanksgiving” oraz „Christmas”. W tej konkurencji uczniowie startowali w parach. I miejsce zajęli Jakub Brożek i Wojtek Jaroszczuk z PSP nr 10, II miejsce – startujący sam - Adam May z PSP nr 28, III miejsce zdobyła Helena Ibrahim i Mateusz Konik z PSP nr 9. Następnie odbyły się konkurencje artystyczne, w których oceniano pomysłowość,  kreatywność oraz zręczność uczniów. Tutaj rywalizowały ze sobą grupy uczniów z poszczególnych szkół. Na pierwszym miejscu uplasowała się PSP nr 9, na drugim PSP nr 14, na trzecim PSP nr 10, natomiast PSP nr 28 otrzymała wyróżnienie. Jako trzecie przeprowadzono konkurencje sportowe, czyli wyścigi rzędów na wesoło pod  kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego pani Beaty Selak i pana Tomasza Skrętkowskiego.  Tutaj I miejsce zajął zespół uczniów z PSP nr10, na II miejscu była drużyna z PSP nr 9, na III pozycji PSP nr 28, natomiast szkoła PSP nr 14 zdobyła wyróżnienie. Zmagania konkursowe odbywały się w miłej świątecznej atmosferze. W przerwie uczestnicy i ich opiekunowie zwiedzali szkołę i oglądali  wystawy przygotowane przez gimnazjalistów z okazji Świąt Bożego Narodzenia, szkolną bibliotekę, pracownię komputerową i nową stołówkę. W przygotowaniu imprezy pomagali uczniowie z klas IIa i IIIa z innowacją z języka angielskiego pod kierunkiem pani Agaty Majewskiej, pani Oliwii Greś  oraz pani Dominiki Proniewicz- Lechocińskiej. Uczennice klasy IIa z koła teatralnego zaprezentowały angielskie piosenki świąteczne.  W przygotowaniu dekoracji wykorzystano kartki uczniów ze szkolnego konkursu „Kreatywni po angielsku” oraz prace  plastyczne uczniów klas językowych.

Agata Majewska