Szkoła może być przygodą, czyli uczniowie z PG 8 w Opolu na „Zielonej Szkole" w Łebie

b_200_112_16777215_00_images_IMG-20170526-WA0009.jpgJak co roku, po ciężkiej dziesięciomiesięcznej pracy w szkole przychodzi czas na chwilę oddechu – klasy wyruszają na „Zielone Szkoły” i szkolne wycieczki. Gimnazjaliści z klasy 1e, 2a, 2c i 2d  dotarli do jednej z piękniejszych miejscowości  naszego wybrzeża – Łeby. Program Zielonej Szkoły był atrakcyjny i bogaty. Odbyły się wycieczki do  Trójmiasta – Gdańska, Gdyni, Sopotu, na ruchome wydmy w Słowiańskim Parku Narodowym, do labiryntu i portu rybackiego w Łebie . Młodzież bardzo dużo zwiedziła. Wyjątkowe zainteresowanie uczniowie wykazywali podczas pobytu w Gdańsku w świeżo udostępnionym Muzeum II Wojny Światowej.   W czasie Zielonej Szkoły  był również czas na wypoczynek i zabawy nad morzem i w ośrodku. Ośrodek „Ania” przypadł wszystkim do gustu, ze względu na bogate wyposażenie w obiekty sportowe.  Spać  się nie chciało. Do późnych godzin trwały zabawy i gry na terenie ośrodka. Pogoda jak marzenie! W ostatnim dniu pożegnanie z morzem i obietnica powrotu za rok. Młodzież pełna wrażeń, roześmiana (mimo pory nocnej) wysiadała z autokaru obok szkoły, gdzie czekali już rodzice.