Aktywizacja uczniów

Today140
Yesterday201
This week794
This month4033
Total592623

 

Zapraszamy na nową stronę PSP 33: www.psp33.opole.pl 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Finaliści Odysei Umysłu u Prezydenta

odyseja_2015.jpgGośćmi Prezydenta Miasta była grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, która w trakcie wizyty podzieliła się wrażeniami z pobytu w Stanach Zjednoczonych na światowych finałach konkursu Odyseja Umysłu.

Młodzież z Opola brała udział w 36. Finałach Światowych, które odbyły się w dniach 18-24. 05. 2015 r. w Michigan State University, East Lansing w USA. W ramach konkursu drużyna w składzie: Kinga Cebula, Julia Knosala, Paulina Cymander, Kamila Krok, Maciej Bekieszczuk, Dawid Rudnik, Natan Skonieczny zaprojektowała pojazdy, które przemieszczały się po torach i zatrzymywały na różnych stacjach. Pokonywały między przystankami przeszkody. Drużyna przedstawiła swoje rozwiązanie w formie spektaklu z zabawnym konduktorem i osobami podróżującymi. W fabułę przedstawienia wplecione zostały również perypetie pojazdów. Poziom myśli technicznej zachwycił sędziów, dzięki czemu uczniowie z PG 8 zajęli 29 miejsce na ok. 800 drużyn z całego świata.

Prezydent Miasta Arkadiusz Wiśniewski pogratulował uczniom i opiekunom sukcesu i przyjął  podziękowania za wsparcie finansowe wyjazdu do USA.

Artykuł ze strony:   http://www.opole.pl/finalisci-odysei-umyslu-u-prezydenta/