Mała Olimpiada Prozdrowotna

b_225_181_16777215_00_images_phocagallery_Olimpiada_Prozdrowotna_thumbs_phoca_thumb_l_p1030381.jpgW dniu 24 września 2010 r. w naszym gimnazjum miał miejsce finał konkursu „Mała olimpiada prozdrowotna – W zdrowym ciele zdrowy duch”, zorganizowanego w ramach  Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Zadania konkursowe dotyczyły zagadnień promujących zdrowie i zdrowy styl życia, profilaktyki antynikotynowej i antynarkotykowej. Do rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych.

Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i brali aktywny udział we wszystkich zadaniach.  Po podsumowaniu konkursowych konkurencji, uczniowie poszczególnych klas uplasowali się na następujących pozycjach:

I miejsce – klasa I f

II miejsce – klasa I b

III miejsce – klasa I a

IV miejsce – klasa I c

V miejsce – klasa I e 

VI miejsce – klasa I d

 Nagrody zostały przyznane wszystkim uczestnikom. Klasy, które zajęły dwa pierwsze miejsca pojechały na wycieczkę do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Tam odbyła się prelekcja, zajęcia w terenie oraz spacer ścieżkami przyrodniczymi, a na zakończenie ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Za zajęcie trzeciego miejsca klasa otrzymała nagrodę w postaci biletów do kina. Natomiast pozostałych uczestników nagrodzono zdrową żywnością m.in.: jogurtami i soczkami.