Odyseja Umysłu 2012

dscn5360.jpgKolejny raz uczniowie naszego gimnazjum postanowili wziąć udział w projekcie Odyseja Umysłu. Powołano dwa zespoły:
- z klasy IIa – Weronika Miśków, Magdalena Mroziak, Natalia Michniak, Nela Romanowska, Martyna Dąbrowska, Katarzyna Krawczyk i Michał Jaroszczuk,
- z klasy IIIa – Anna Westerkamp, Joanna Sikorska, Barbara Królicka i z IIIf – Anna Czajkowska, Pola Ginał, Mirosław Car i Marcin Zakowicz.
Każda z grup wybrała swój temat i zgodnie z wytycznymi musiała go samodzielnie zrealizować. Pierwsza grupa wybrała problem 2 - Uczeni na tropie, druga – problem 1 – Emocje w ruchu.
Wszyscy pracowaliśmy intensywnie w czasie ferii zimowych i później po lekcjach. Każdy element trzeba było wymyślić samodzielnie i bez pomocy go zrealizować tak, aby spełniał określone w regulaminie warunki. Ćwiczyliśmy także rozwiązywanie problemów spontanicznych, czyli takich, które poznawaliśmy w danej chwili i w określonym czasie musieliśmy je rozwiązać wspólnie i w twórczy sposób. Zadania były trudniejsze, łatwiejsze, ale zawsze wywoływały śmiech. Stołówka szkolna, korytarze były naszym poligonem ćwiczebnym, a nasza trenerka często łapała się za głowę widząc „twórczy bałagan”, który nam towarzyszył.
I tak szybko minął nam czas, nadszedł  3 marzec i finał regionalny we Wrocławiu. Godnie reprezentowaliśmy szkołę, ale też poznawaliśmy uczestników z innych miast, szkół. Współzawodniczyliśmy ze sobą, a także pomagaliśmy sobie, doradzaliśmy, podziwialiśmy swoje prace i występy.
Największe emocje wywołał finał. W pięknej sali spotkali się wszyscy uczestnicy – około 500 osób ( uczestników, sędziów, wolontariuszy, organizatorów). Tu po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że każdy z uczestników Odysei Umysłu jest zwycięzcą. Dowiedzieliśmy się także, że przedstawiciele klas trzecich PG 8 zajęli w swojej grupie trzecie miejsce (konkurowali z uczniami szkół średnich), a uczniowie IIa BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W FINALE OGÓLNOPOLSKIM W GDAŃSKU.