X Turniej Piłki Nożnej Gimnazjalistów

b_200_150_16777215_00_images_phocagallery_turniejpolicja_thumbs_phoca_thumb_l_20130926_142239.jpg

Komenda Miejska Policji w Opolu wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowała X Turniej Piłki Nożnej Gimnazjalistów. W zmaganiach na terenie Centrum Sportu przy ul. Północnej brało udział 8 zespołów.

Turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów organizowany jest w ramach programu prewencji pod hasłem "Tak sobie życia nie ustawisz" realizowanym w ramach projektu "Opole bez przemocy". - Naszym celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie osobistym oraz kształtowanie umiejętności przewidywania zagrożeń i radzenia sobie w trudnych sytuacjach – wyjaśnia podinsp. Piotr Królikowski z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Podnoszenie poziomu świadomości młodzieży w zakresie kulturalnego kibicowania oraz zasad fair play jest bardzo ważne. Dzięki takim turniejom młodzież nie tylko uczy się sportowej rywalizacji, ale też wzajemnego szacunku, właściwych postaw i mobilizuje się do rozwijania swoich pasji i zainteresowań – podkreśla Królikowski.

Organizatorzy akcji liczą, że podobne turnieje przyczynią się do ograniczenia liczby zdarzeń związanych z przejawami uprzedzeń rasowych, ksenofobii oraz związanej z nimi nietolerancji na stadionach i w obiektach sportowych na Opolszczyźnie. Przyłączyło się do niej 8 gimnazjów z Opola – PG nr 7, 1, 8, 6, 4, 9, a także PG nr 5 oraz Publiczne Gimnazjum Katolickie. Rywalizację piłkarską wygrali uczniowie "siódemki", który pokonali w finale PG nr 1. Miejsce trzecie przypadło w udziale PG nr 8. 24opole.pl

PG 7 - PG 8 1:2

PG 8 - PG 9 2:0

PG 8 - PG 4 5:0