Konkurs Jednego Poety - 2013

KONKURS JEDNEGO POETY” ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz czternasty młodzież województwa opolskiego wzięła udział

w  WOJEWÓDZKIM RECYTATORSKIM

KONKURSIE JEDNEGO POETY

Konkurs, zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu, odbył się 12 grudnia 2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.  W tym roku szkolnym gimnazjaliści recytowali wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W tegorocznym konkursie wzięło udział  40 uczestników z całej Opolszczyzny. Mogliśmy usłyszeć takie wiersze Gałczyńskiego, jak: „Bajka        o słowikach”, „Ballada o trzęsących się porkach”, „Prośba o wyspy szczęśliwe”, „Małe kino”, „Dziwni letnicy”, „Matka Boska Stalagów” oraz wiele innych. Zwyciężczyni zaprezentowała utwór pt. „Sierotka”.

Komisja w składzie: Barbara Barcz-Berdak (aktorka) i Aleksandra Tokarek (doradca metodyczny MODN w Opolu) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:

I miejsce: Angelika Majkowska  (PG  w Zdzieszowicach)

II miejsce: Agnieszka Karbownik (ZS w Niemodlinie)

II miejsce: Aleksandra Calicka (PG nr 9 w Opolu)

III miejsce: Anna Gondecka (PG nr 7 w Opolu)

Wyróżnienia:

Natalia Okoń ( PG nr 8 w Opolu )

Tomasz Kopczyński ( ZS z Oddziałami Sportowymi w Brzegu)

Gabriela Wcisło ( ZS z Oddziałami Sportowymi w Brzegu )

Hanna Szarzewicz (ZS w Ozimku )

Patryk Seremak ( PG nr 5 w Opolu )

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne książki.  Zwyciężczyni      XIV Wojewódzkiego Konkursu Jednego Poety otrzymała piękny puchar – nagrodę dyrektora PG 8 w Opolu.

Organizatorzy konkursu gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku szkolnym!

odpowiedzialna za konkurs:

Jolanta Fąfrowicz – nauczyciel PG nr 8