Aktywizacja uczniów

Today115
Yesterday331
This week115
This month2795
Total612467

 

Zapraszamy na nową stronę PSP 33: www.psp33.opole.pl 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ponadregionalne Warsztaty Naukowe

Dnia 5 grudnia 2009 roku reprezentanci naszej szkoły pojechali na I zjazd do Katowic na Uniwersytet Śląski. Uczestniczyliśmy w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni: Joachima Foltysa, Marka Zrałka i Piotra Skubałę.

Referat dr Foltysa dotyczył projektu: "Wirtualna przestrzeń Gospodarcza w Zarządzaniu Organizacjami"/ Dowiedzieliśmy się co to jest organizacja, zarządzanie oraz organizacja wirtualna. Poznaliśmy cytaty wielu uczonych np: R. Hole czy P. Whitlan.

Następny wykład był prowadzony przez prof. Marka Zrałka, który dotyczył fizyki, a konkretniej "Wielkich zderzaczy hadronów - czego oczekują fizycy ?". Referat ten był nie do końca zrozumiały dla wszystkich.

Po wykładzie z fizyki był obiad i trochę czasu wolnego, można było napić się czegoś ciepłego i przygotować się do koolejnego wykłądu, który dotyczył biologii.

Wykład prowadzony przez Piotra Skubałę pt. "Biologia uczy myśleć". Choć dużo ludzi nie interesuje się biologią, to jednak wszyscy wytrwale słuchali w skupieniu. Wykładowca przekazał nam dużo cennych informacji które przydadzą nam się w niedalekiej przyszłości.

Ostatni wykład był połączony z matematyką i przedsiębierczością. Wykładowca podawał dużo róznych wzorów, które wbrew pozorm były łatwe, choć osobiście ich nie zrozumiałam.

Do Opola wróciliśmy około godziny 19.00


Napisane przez Klaudię Klimkowicz & Agatę Senderską z 2F