Obchody Światowego Dnia Mycia Rąk

b_200_95_16777215_00_images_Na_stron.jpgObchody Światowego Dnia Mycia Rąk w naszej szkole.

„Mydło lubi zabawę, w chowanego pod wodą, każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.”

Chyba większość polskich dzieci zna tę piosenkę Fasolek. Ale nie tylko najmłodsi powinni wziąć sobie do serca jej słowa.By zwrócić uwagę na problem brudnych rąk, UNICEF zainicjował w 2008 roku obchody Światowego Dnia Mycia Rąk (ang. Global Handwashing Day – GHD), jako akcję edukacyjną na ten temat.

Dla wielu z nas jest to bardzo prozaiczna czynność. Na naszej skórze żyją różne drobnoustroje , które zostawiamy na wszystkich przedmiotach przez nas dotykanych. Zostawiają je także inne osoby. W ten sposób wciąż je przenosimy. Dotykając jedzenia, które jemy, dostają się one do organizmu. Mycie rąk mydłem pozwala nam pozbyć się większości z bakterii i drobnoustrojów. Ręce myjemy po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po jeździe autobusem, czy po spacerze. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste, a co gorsza też możliwe.