Witaminowa Ósemka

b_250_188_16777215_00_images_phocagallery_Olimpiada_2014_2015_p1220472.jpg    10 października 2014 r. odbyła się kolejna edycja Małej Olimpiady Prozdrowotnej.  Celem imprezy było propagowanie wśród uczniów  naszego gimnazjum promocji zdrowego i ekologicznego stylu życia, świadomych wyborów oraz integracji uczniów klas pierwszych. Hasło tegorocznej olimpiady brzmiało: „Witaminowa Ósemka”.
   Olimpiada przebiegała w radosnej atmosferze i zdrowej rywalizacji, zarówno podczas zadań sportowych, jak i teoretycznych.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwali  mgr Anna Śmiałek, mgr Zofia Kalinowska , mgr Iwona Thiel oraz mgr Adrian Nowak.
Drużyny reprezentujące wszystkie klasy pierwsze odpowiadały na pytania z zakresu właściwego stylu życia, zagrożeń zdrowotnych oraz ekologii.  Każda z klas przygotowała stragan z żywnością, którą mogli się poczęstować uczniowie naszej szkoły w czasie przerw.
Rozstrzygnięto również konkurs na plakat  przedstawiający składniki odżywcze oraz konkurs na najlepsze uczniowskie przebranie  przedstawiające produkt, który jest bogaty w wybraną witaminę. Odczytane zostały również punkty przyznane za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”.
Różnice w punktacji były niewielkie, co świadczy o dużym zaangażowaniu w olimpiadę wszystkich klas pierwszych.  Nagrody zostały  przyznane wszystkim uczestnikom, wręczenie ich  przez Panią Dyrektor odbyło się podczas trwania apelu w dniu 15 października 2014 r.

I miejsce zajęła klasa I D

II miejsce zajęła klasa I C

III miejsce-klasa I A

IV miejsce klasa IB

Wszyscy uczniowie otrzymali  „zdrowe” nagrody, czyli owoce i jogurty. Nagrodą za pierwsze  miejsce jest wyjście do kina,   drugie miejsce  zajęcia fitness w Symfonii Piękna a za trzecie  miejsce karnet na kręgle w Szarej Willi . Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
   Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Małej Olimpiady  Prozdrowotnej, a najlepszym oraz ich wychowawcom gratulujemy!