Życie bez nałogów

W dniu  22.11.2007r. odbyły się warsztaty Promocji Zdrowia pod hasłem „Wiemy, co jemy”, które miały na celu poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania.
W warsztatach udział wzięli uczniowie klas I-III. Na spotkaniu został wygłoszony wykład połączony z prezentacją „Wiemy, co jemy – odżywiamy się zdrowo”.
Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z zasadami:
·       Prawidłowego odżywiania
·       Planowania prawidłowej piramidy żywienia
·       Dopasowania sposobu odżywiania do stylu życia.
Uczniowie swoją wiedzę i umiejętności wykorzystali w tworzeniu indywidualnych projektów „drzew zdrowia” oraz w przygotowaniu przykładowych zbilansowanych jadłospisów, dostosowanych do płci, wieku i stylu życia.
Miłym zakończeniem warsztatów był przygotowany przez uczniów zdrowy poczęstunek w postaci sałatek owocowych.

Grudzień to miesiąc w którym  odbyło się podsumowanie  międzyszkolnego projektu „Twoja szansa na sukces – życie bez papierosów”.  Na spotkaniu uczniów w amfiteatrze szkolnym przedstawiono prezentacje multimedialne: o pochodzeniu i dziejach nikotyny oraz o negatywnych skutkach palenia papierosów. Cały projekt obejmował cykl lekcji, zajęć i imprez towarzyszących, których wspólnym celem było uświadomienie zgubnego wpływu papierosów na zdrowie i życie ludzi, zapoznanie z chorobami spowodowanymi paleniem biernym i czynnym, jak również kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W ramach tej akcji zaprezentowano również scenkę rodzajową „Sąd nad papierosem”, a także doświadczenie chemiczne obrazujące płuca palacza. Przygotowano wystawę prac plastycznych promujących zdrowy styl życia bez papierosa.