Ziemia w Twoich rękach & Zacznij od najbliższego otoczenia! Sprzątanie świata  Polska 2008

Dnia 19 września 2008 r. wszyscy uczniowie Naszej  szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”.
Klasy pierwsze wraz z opiekunami sprzątały teren wokół szkolnego budynku ( załącznik nr 1) i jego okolic. Po zakończeniu akcji uczniowie dostarczyli worki ze śmieciami do punktu zbioru, zorganizowanego przez opolską Straż Miejską. Po uporządkowaniu terenu szkolnego uczniowie otrzymali zadanie :
„wracając do domu mają skontrolować stan czystości naszych ulic, a następnie zdać relacje na lekcji wychowawczej”.
W klasach drugich i trzecich na lekcjach biologii i chemii przeprowadzone zostały pogadanki na temat odpadów wtórnych.