Mała Olimpiada Prozdrowotna

b_200_133_16777215_00_images_IMG_7950.jpg6 października 2016 r. odbyła się kolejna edycja Małej Olimpiady Prozdrowotnej.  Celem imprezy było propagowanie wśród uczniów  naszego gimnazjum promocji zdrowego i ekologicznego stylu życia, świadomych wyborów oraz integracja uczniów klas pierwszych.  Olimpiada przebiegała w radosnej atmosferze zdrowej rywalizacji, zarówno podczas zadań sportowych, jak i teoretycznych.
   Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwali: mgr Zofia Kalinowska , mgr Iwona Thiel oraz mgr Agnieszka Frączek.  Drużyny reprezentujące wszystkie klasy pierwsze odpowiadały na pytania z zakresu właściwego stylu życia, zagrożeń zdrowotnych oraz ekologii; brały  także udział w rozgrywkach sportowych.  Każda z klas przygotowała kompozycje z suchych bukietów,  rozstrzygnięto również konkurs na plakat oraz  na najlepsze uczniowskie przebranie  przedstawiające bohaterów wybranych baśni i legend polskich. Odczytane zostały punkty przyznane za wykonanie prezentacji multimedialnej poświęconej Parkowi Krajobrazowemu Góry Świętej Anny.
   Różnice w punktacji były niewielkie, co świadczy o dużym zaangażowaniu w olimpiadę wszystkich klas pierwszych.  Nagrody zostały  przyznane wszystkim uczestnikom, wręczenie ich  przez Panią Dyrektor odbyło się zaś podczas trwania apelu, 13 października 2016 r.
                                                                     I miejsce zajęła klasa I B

II miejsce zajęła klasa I A

III miejsce-klasa I E

IV miejsce klasa ID

V miejsce klasa IC
            Wszyscy uczniowie otrzymali  „zdrowe” nagrody, czyli owoce i jogurty, a każda z klas  będzie uczestniczyć w wyjściu na kręgle . Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu - za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Małej Olimpiady  Prozdrowotnej, a najlepszym oraz ich wychowawcom gratulujemy!

b_250_141_16777215_00_images_20161013_082610.jpg