TYDZIEŃ CHLEBA

13. 10. 2011- 21. 10. 2011

W ramach przynależności Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu do sieci SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE zachęcamy uczniów naszego gimnazjum do udziału w ogólnopolskiej kampanii, tzw. TYGODNIA CHLEBA NA ZAKWASIE 2011.

Fundacja Dobre Życie już po raz trzeci organizuje „Tydzień Chleba Na Zakwasie w Szkole". W tym roku nacisk położony jest na sposób przygotowania ciasta - na zakwasie oraz na zmotywowanie młodych ludzi do spożywania większej ilości chleba, w tym głównie z ziarna z pełnego przemiału, żytniego, na zakwasie.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na jakość chleba, jego walory zdrowotne, podniesienie świadomości konsumenckiej, wpływ na jakość chleba na rynku. Będzie to też okazja, by wzmacniać wśród młodzieży szacunek do chleba i motywację do dzielenia się nim z innymi.

Patronatu kampanii udzieliło MEN oraz Ministerstwo Rolnictwa.