Mała Olimpiada Zdrowia

phoca_thumb_l_img_0720.jpgMAŁA OLIMPIADA ZDROWIA
 „EKOLOGIA- SAMO ZDROWIE”

Celem imprezy, która odbyła się 10 października 2012r., było propagowanie wśród uczniów Publicznego Gimnazjum nr 8
w Opolu zdrowych zachowań, promocja zdrowego i ekologicznego stylu życia oraz integracja uczniów klas pierwszych. Hasło tegorocznej olimpiady brzmiało „Ekologia – samo zdrowie”
 Olimpiada przebiegała w radosnej atmosferze i zdrowej rywalizacji, zarówno podczas zadań sportowych, jak i teoretycznych.
Nad prawidłowym przebiegem konkursów czuwały mgr Jolanta Fąfrowicz, mgr Iwona Thiel oraz mgr Agnieszka Frączak.
Drużyny reprezentujące wszystkie klasy pierwsze odpowiadały na pytania z zakresu zdrowego stylu życia, zagrożeń zdrowotnych oraz ekologii.
Rozstrzygnięto również konkurs na plakat pt. „Ekologia-samo zdrowie”, ekologiczne bonsai (przygotowane z surowców wtórnych) oraz konkurs na najlepsze uczniowskie przebranie (owoc lub warzywo).
Różnice w punktacji były niewielkie, co świadczy o dużym zaangażowaniu w olimpiadę wszystkich klas pierwszych.
 Zwycięzcą Małej Olimpiady Zdrowia została klasa I E.
II miejsce zajęła klasa I A, a III miejsce-klasa I B.
Wszyscy uczniowie otrzymają „zdrowe” nagrody, czyli owoce i jogurty. Nagrodą za pierwsze i drugie miejsce jest wyjście do kina,  a za trzecie wyjście do zoo.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Małej Olimiady Zdrowotnej, a najlepszym oraz ich wychowawcom gratulujemy!