Pieczenie chleba w ZSZ nr 4

b_200_133_16777215_00_images_phocagallery_bulki_thumbs_phoca_thumb_l_img_2671.jpgUczniowie naszego gimnazjum już po raz czwartyi wzięli udział w kampanii „Tydzień dobrego chleba zdrowym stylem życia”. Celem programu jest propagowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych.

Kampania realizowana jest we wspólpracy z ZSZ nr 4 w Opolu. To uczniowie tej szkoły (oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli) uczą swoich młodszych kolegów z PG nr 8 w Opolu wypieku chleba na zakwasie.

Chleb wypiekany tradycyjnie na zakwasie zawiera m.in. błonnik, witaminę B, bakterie kwasu mlekowego, działa przeciwutleniająco. Spożycie chleba na odpowiednim poziomie zmniejsza ryzyko otylości, zachorowania na choroby krążenia, cukrzycy, choroby układu kostnego.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda grupa przygotowywała swoje wypieki według wcześniej przygotowanych receptur, w tym oczywiście chleb na zakwasie.  Kosztowanie tego, co samemu się przygotowało, sprawiło biorącym udział w kampanii wielką radość.

Wszyscy uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu zostali na drugi dzień poczęstowani zdrowymi wypiekami. Była to naprawdę smaczna niespodzianka!