SPÓJRZ W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

UCZNIOWIE PG 8 REALIZUJĄ INNOWACJĘ "SPÓJRZ W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ"

b_200_113_16777215_00_images_20150917_095020.jpgInnowacja dotyczy zmian w organizacji zajęć poprzez wprowadzenie zajęć warsztatowych w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu oraz poszerzeniu niektórych treści programowych z matematyki, fizyki, biologii, chemii, informatyki i techniki.

Innowacją objęci zostali uczniowie klasy 1b i 2b i 2d. Etap gimnazjalny, to właściwy czas na wsparcie ukierunkowania młodego człowieka w wyborze dalszej drogi kształcenia.  Młodzi ludzie są na etapie poszukiwania i odkrywania- kim są i czego od życia oczekują. W tym czasie należy uczniom zaoferować takie projekty, zadania, które nie tylko zapełnią im czas, ale zaangażują ich. Należy wykorzystać ten czas, tak by młody człowiek doświadczył wielu emocji zawodowych i potrafił zweryfikować swoje umiejętności i pasje, nadać im sens.

Uczniowie realizujący innowację będą mogli zbadać swoje zainteresowania i predyspozycje, dokonać świadomego wyboru dalszej ścieżki kształcenia, poszerzą wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów technicznych i matematyczno-przyrodniczych pod kątem wyboru przyszłego zawodu. Pogłębią zainteresowania nowoczesnymi technologiami i ich zastosowaniem. Z rozmysłem wybiorą szkołę ponadgimnazjalną, świadomie zaplanują swoją ścieżkę zawodową. Pogłębią znajomość rynku pracy, trendów rozwojowych  w świecie zawodów i  zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.