Aktywizacja uczniów

Today258
Yesterday332
This week1695
This month6783
Total713876

 

Zapraszamy na nową stronę PSP 33: www.psp33.opole.pl 

-------------------------------------------------------------------------------------------

dla uczniów

Zastępstwa

Maciej Gołąbek / 2017-10-12 czwartek
lekcja opis zastępca uwagi   
1 2 e - Uczniowie przychodzą później    
dyżury
po lekcji miejsce zastępca uwagi    
1 2hd Z. Kalinowska  
       
Łukasz Zaremba / 2017-10-12 czwartek
lekcja opis zastępca uwagi   
2 2 d(2) - wf, S4 T. Skrętkowski  
3 2 d(2) - wf, S4 T. Skrętkowski  
6 2 c(2) - Uczniowie zwolnieni do domu    
7 2 c(2) - Uczniowie zwolnieni do domu    
8 2 d - Uczniowie zwolnieni do domu    
dyżury
po lekcji miejsce zastępca uwagi    
2 wfd T. Skrętkowski  
5 wfd M. Buławczyk  

 

Plan szkolnych uroczystości

Ramowy terminarz wydarzeń w PSP 33 w Opolu w roku szkolnym 2017/2018

Lp.

Nazwa wydarzenia

termin

klasy

1.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego;
przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów PSP 33;

04.09.2017

godz. 8:30

wszystkie

2.

Badanie na starcie  (język, polski, historia, matematyka, przedmioty przyrodnicze, języki obce)

5- 15 września 2017

klasy 7

3.

Inauguracja Palmy Pierwszeństwa: Książka jest dobra na wszystko*

wrzesień

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

4.

Mała Olimpiada Prozdrowotna*

IX-X

klasy 7

5.

Akcja sprzątania świata

IX

wszystkie

6.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

IX

kl.7; 2 gim.

7.

Dzień Chłopaka

IX

wszyscy

8.

Szkolny konkurs języka polskiego*

od IX - V

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

9.

Szkolny konkurs matematyczny*

od IX - V

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

10.

Szkolny konkurs sprawności fizycznej*

od IX - V

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

11.

Święto Edukacji Narodowej

13 X 2017

wszyscy

12.

Światowy Dzień Czystych Rąk – warsztaty; lekcja otwarta

10 X 2017

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

13.

Turniej sportowy – Mały Olimpijczyk

… X 2017

kl.1

14.

Bieg Patrolowy

do 25 X 2017

klasy 7

15.

Konkurs Przyrodniczy – Orzeł Przyrody

….X 2017

 

16.

W świecie Świetlikowa

… X 2017

kl.1

17.

Śniadanie daje moc

 08 XI 2017

kl.1

18.

Święto Niepodległości, Święto Patrona / w tym akcja „Wyślij kartkę”/

10 XI 2017

wszystkie

19.

Omnibus – konkurs dla uczniów klas 6

15 III 2017

 

20.

Pasowanie na ucznia PSP 33 – kl.7; podsumowanie konkursów;

13 XI 2017

klasy 7

21.

Wręczenie nominacji Paszportów Orła

na bieżąco

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

22.

Konkurs Jednego Poety

…XII 2017

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

23.

Mikołajki*

06 XII 2017

wszystkie

24.

Tydzień Językowy*

11- 15 XII 2017

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

25.

Kiermasz świąteczny*

….XII 2017

wszystkie

26.

Jasełka

22 XII 2017

wszystkie

27.

Wigilia szkolna, spotkanie opłatkowe

22 XII 2017

wszystkie

28.

Zimowa przerwa świąteczna

23-31 grudnia 2017

 

29.

Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich

8-12 I 2018

klasy 3 gim.

30.

Konkurs Per aspera ad astra

12 I 2018

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

31.

Dzień Babci i Dziadka

… I 2018

kl.1

32.

Bal karnawałowy

…………2018

wszystkie

33.

Ferie zimowe

15-28 stycznia 2018

 

34.

CZYTELNICY NA START!

… 2018

kl.1

35.

Walentynki*

14 II 2018

wszystkie

36.

Szkolny konkurs recytatorski/ twórczy:

a)      Wierszomania, czyli wiersze polskich poetów

b)      W świecie baśni Andersena

...II 2018

kl.1

37.

Wiosenny konkurs plastyczny „Witaj wiosno”

… III 2018

kl. 1

38.

Pierwszy Dzień Wiosny*

21 III 2018

wszystkie

39.

Matematyczne Koło Fortuny

15 III 2018

 

40.

Dzień Otwarty Szkoły- Ziutki: lekcje otwarte , warsztaty, prezentacja na forum wybranych projektów;

15 III 2018

 

41.

Misterium / Papież Jan Paweł II

……..III  2018

wszystkie

42.

Konkurs „Nasze pisanki”

…III 2018

kl.1

43.

Wiosenna przerwa świąteczna

29 III- 03 IV 2018

 

44.

Egzamin gimnazjalny

18-20 IV 2018

klasy 3 gim.

45.

Światowy Dzień Ziemi – warsztaty; lekcja otwarta

Dzień Ziemi oczami malucha

…IV 2018

wszystkie

46.

Projekt kartki wielkanocnej

…IV 2018

kl. 1

47.

Pitagorejczyk  - konkurs matematyczny

….IV 2018

 

48.

Światowy Dzień Zdrowia – warsztaty; lekcja otwarta

…..IV 2018

wszystkie

49.

Rocznica Konstytucji 3 Maja

27 IV 2018

wszyscy

50.

Opole- nasze miasto

…IV 2018

kl.1

51.

Badanie wyników nauczania w klasach 7 i II gimnazjum

14 -18 V 2018

klasy 7 i 2 gim.

52.

Dzień bez papierosa – warsztaty; lekcja otwarta

…V 2018

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

53.

Dzień Mamy i Taty

maj/ czerwiec

kl.1

54.

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna*

…V 2018

wszystkie

55.

Osiemciny

…2018

kl.3 gim.

56.

Dzień Dziecka*

 VI 2018

wszyscy

57.

Igrzyska o Puchar Dyrektora Szkoły (do Palmy Pierwszeństwa):

a)  rozgrywki w piłkę nożną;

b)  igrzyska kreatywności (kl. 7, II i III gimnazjum) – przedmioty przyrodnicze

13-15 VI 2018

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

58.

Zakończenie roku szkolnego klas III . Podsumowanie rywalizacji klas w konkursie Palma Pierwszeństwa, Primus Optimorum, Per aspera ad astra

21 VI 2018
godz. 17.00

klasy 3 gimnazjum

59.

Zakończenie roku szkolnego dla klas:

a)      pierwszych PSP 33

b)      klas 7 i II gimnazjum

22 VI 2018

kl. I – godz. 8:30

kl. 7 i kl. II godz. 9:30

klasy 1, 7 i 2 gimnazjum

60.

Kreatywni po angielsku

cały rok

klasy 7 oraz 2  i 3 gimnazjum

61.

Matematyczne Wędrówki z Patronem

10 XI 2017

klasy VII

*wydarzenia punktowane w Palmie Pierwszeństwa

Dni wolne od zajęć dydaktycznych i wychowawczych: 01.05.,03.05.; 31.05. 2018 (Boże Ciało);

Dni wolne od zajęć dydaktycznych: ☻egzamin gimnazjalny: 18-20.04. 2018 ☻ 30.04.2018 ☻02.05.2018r.

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

1 września 2016 r.

Zimowa przerwa świąteczna

23-31 grudnia 2016 r.

Ferie zimowe

13 - 26 lutego 2017 r.

Wiosenna przerwa świąteczna

13-18 kwietnia 2017 r.

Egzamin przeprowadzany w ostatnim roku

nauki w gimnazjum

19-21 kwietnia 2017r.

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

 23 czerwca 2017 r. 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

31 października 2016r.

02 maja 2017r.

16 czerwca 2017r.

 
HARMONOGRAM EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

W terminie głównym:
1. część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)
• z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
• z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
2. część matematyczno-przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)
• z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
• z zakresu matematyki – godz. 11:00
3.  język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
• na poziomie podstawowym – godz. 9:00
• na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
 
W terminie dodatkowym:
1. część humanistyczna – 1 czerwca 2017 r. (czwartek)
• z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
• z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
2. część matematyczno-przyrodnicza – 2 czerwca 2017 r. (piątek)
• z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
• z zakresu matematyki – godz. 11:00
3. język obcy nowożytny – 5 czerwca 2017 r. (poniedziałek)
• na poziomie podstawowym – godz. 9:00
•  na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
 
Termin ogłaszania wyników egzaminu gimnazjalnego: 16 czerwca 2017 r. *

 

Koła przedmiotowe

Zajęcia artystyczne

 

zajęcia

nauczyciel

dzień

lekcja

koło teatralno- językowe

mgr Agnieszka Boryczka

środa

9

koło teatralne - j. angielski/ praca z uczniem zdolnym kl. 2a i 3a

mgr Agata Majewska

poniedziałek

1

koło muzyczne

mgr Katarzyna Warzecha

poniedziałek

8

koło artystyczne

mgr Bartosz Zacharewicz

poniedziałek

8

 

Koła przedmiotowe

 

zajęcia

nauczyciel

dzień

lekcja

koło języka niemieckiego

mgr Agnieszka Boryczka

czwartek

9

koło matematyczne-  kl.3d

mgr Marzena Jantos

wtorek

2

koło historyczne

mgr Lilla Janusz

wtorek

8

koło języka francuskiego

mgr Aleksandra Kasperek

wtorek

8

koło matematyczne kl.2d

mgr Mariola Koryl

wtorek

1

koło geograficzne

mgr Izabela Maćków

poniedziałek

8

koło historyczne

mgr Dorota Mechel

poniedziałek

9

koło polonistyczne kl. 2a; 3a

mgr Aneta Nowicka- Kowalczyk

środa

1

koło polonistyczne

mgr Mirosława Piec

wtorek

1

koło języka angielskiego*/ Gazetka szkolna* (co 2 tyg.)

mgr Dominika Proniewicz- Lechocińska

czwartek

1

 

 

 

 

 

Zajęcia sportowe

 

zajęcia

nauczyciel

dzień

lekcja

piłka siatkowa dziewcząt

mgr Marzena Buławczyk

czwartek

9;10

piłka ręczna / szkolenie sportowe/

mgr Andrzej Motyka

 wg planu

 

piłka siatkowa chłopców

mgr Beata Selak

wtorek

9;10

nauka i doskonalenie technik pływackich /szk. sport./

mgr Tomasz Skrętkowski

wg planu

 

przygotowanie uczniów do zawodów sportowych

mgr Iwona Thiel

wg potrzeb

 

pływanie / szkolenie sportowe/

mgr Łukasz Zaremba

poniedziałek

9;10

piłka nożna /szkolenie sportowe/

mgr Łukasz Zaremba

wtorek; piątek; piątek

1; 8;9

 

Koła zainteresowań

 

zajęcia

nauczyciel

dzień

lekcja

Odyseja Umysłu

mgr Magdalena Chmiel-Bryzik

czwartek

8

koło biologiczno- ekologiczne

mgr Maciej Gołąbek

wtorek

9

Szkolny Zespół Promocji Zdrowia

mgr Zofia Kalinowska

wtorek

2

koło czytelnicze

mgr Danuta Pytel

środa; czwartek

1

koło filmowe/ koło historyczno- turystyczne*

mgr Beata Sawczyn

poniedziałek

8

Odyseja Umysłu

mgr Magdalena Turek

wg potrzeb

 

koło nowych technologii, robotyki
i programowania

mgr Sławomir Górniak

 czwartek

9;10

koło techniczne

mgr Tomasz Kaczmarek

środa

8;9

 

Zajęcia wyrównawcze

 

zajęcia

nauczyciel

dzień

lekcja

Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego (w tym systematyzujące zagadnienia kluczowe w kontekście egzaminu gimnazjalnego) - kl. 3c

mgr Jolanta Fąfrowicz

czwartek

9

zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze /dysortografia/

mgr Jolanta Fąfrowicz

czwartek

8

zajęcia wyrównawcze z matematyki kl. 3c

mgr Agnieszka Frączek

piątek

7

zajęcia wyrównawcze z matematyki kl. 3c

mgr Agnieszka Frączek

wtorek

2

zajęcia wyrównawcze z matematyki kl.1d

mgr Małgorzata Ludwikowska

wtorek

7

zajęcia wyrównawcze z matematyki kl. 2a

mgr Małgorzata Ludwikowska

środa

1

zajęcia wyrównawcze z chemii i biologii

mgr Maciej Gołąbek

poniedziałek

7

zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

mgr Oliwia Greś

środa

8

zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

mgr Oliwia Greś

środa

9

zajęcia wyrównawcze z matematyki - kl. 2c

mgr Marzena Jantos

środa

7

Zajęcia systematyzujące zagadnienia kluczowe z historii
w kontekście egzaminu gimnazjalnego

mgr Lilla Janusz

poniedziałek* - kl.3b; wtorek* - kl. 3a 
(*co dwa tygodnie)

9

zajęcia wyrównawcze z chemii

mgr Zofia Kalinowska

poniedziałek

8

zajęcia wyrównawcze z języka francuskiego

mgr Aleksandra Kasperek

czwartek

8

zajęcia wyrównawcze z matematyki- kl. 1b

mgr Mariola Klimkowska

czwartek

8

zajęcia wyrównawcze z matematyki - kl. 2b

mgr Mariola Klimkowska

czwartek

9

zajęcia wyrównawcze z matematyki - kl. 2d

mgr Mariola Koryl

czwartek

1

zajęcia wyrównawcze z geografii

mgr Danuta Ludwik

wtorek

7

zajęcia wyrównawcze z geografii/ j. polskiego

mgr Izabela Maćków

wtorek

8

zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego- kl. 2a

mgr Agata Majewska

poniedziałek

2

zajęcia wyrównawcze z historii

mgr Dorota Mechel

poniedziałek

8

zajęcia wyrównawcze z języka polskiego kl. 1c

mgr Anna Nowakowicz

wtorek

7

zajęcia wyrównawcze z języka polskiego- kl.2

mgr Mirosława Piec

wtorek

8

zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego- kl.2b

mgr Dominika Proniewicz- Lechocińska

środa

8

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego (w tym systematyzujące zagadnienia kluczowe w kontekście egzaminu gimnazjalnego)

mgr Beata Sawczyn

wtorek

8

konsultacje i zajęcia uzupełniające z j. niemieckiego

mgr Anna Sumisławska

czwartek, …..

1, …

zajęcia wyrównawcze z fizyki

mgr Magdalena Turek

poniedziałek

7

 

Gabinety specjalistyczne

 

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

Pielęgniarka

Grażyna Karlińska

1130-1530

745-1145

x

x

745-1145

Stomatolog 

 Bogumiła  Grzesik               

830-1230

830-1230

830-1230

830-1230

1300-1700

Doradca zawodowy

Anna Dębska                             

x

x

x

900-1400  

x

Pedagog

Anna Dębska

800-1300

800-1300

800-1300

x

1030-1530

Pedagog

Magdalena Chmiel-Bryzik

1230-1330  1225-1525    

1425-1525

1230-1530

1130-1430

1040-1240

Psycholog 

Anna Namysło

x

x

x

800-1600

x

Bibliotekarz

 Danuta Pytel

800-1530

800-1430

800-1545

800-1500

800-1545