Yesterday1976

Mała Olimpiada Prozdrowotna

Rusza kolejna edycja Małej Olimpiady Prozdrowotnej  dla uczniów klas I, której  celem jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:

·         rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;

·         prowadzenie edukacji dotyczącej czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;

·         inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Tematem przewodnim tej Olimpiady są rośliny, owady i miód, uczniowie skupią się na poznawaniu różnorodnego świata owadów, który jako jeden z elementów przyrodniczych najbliższego środowiska, ma niezwykły wpływ na zdrowie i komfort życia człowieka. Poprzez przygotowanie się  i udział  w Olimpiadzie Prozdrowotnej dowiedzą się o wielości gatunków owadów oraz o niezmiernie ważnej odpowiedzialności za utrzymywanie bioróżnorodności w lokalnym otoczeniu. Kolejna edycja konkursu promującego problematykę prozdrowotną umożliwia młodzieży wszechstronne podejście do omawianego tematu nie tylko zainteresowanie się nim od strony biologicznej, ale poprzez posługiwanie się różnymi technikami plastycznymi, pozwala udoskonalić warsztat artystyczny.

Zadania do wykonania przez uczniów klas I

„Latające plony” – jesień w świecie owadów.

1. Napisz krótką bajkę( max 2 strony formatu A5), której bohaterami będą owady. Historię zilustruj obrazkami (technika dowolna).

Data oddania pracy 23.09.2013r. – p. Z. Kalinowska lub p. A. Śmiałek – sala 201

2. Stwórz kompozycję roślinną, wykorzystując dary jesieni (styl i technika dowolna).

Data oddania pracy 25.09.2013r. – p. Z. Kalinowska lub p. A. Śmiałek – sala 201

3.Wykonaj, używając surowców wtórnych (plastikowe butelki, puszki, makulatura itp.), projekt-model owada – motyla, komara, biedronki, pszczoły i  kleszcza (format i technika dowolna).

Data oddania pracy 23.09.2013r. – p. Z. Kalinowska lub p. A. Śmiałek – sala 201

4.Przygotuj plakat prezentujący roślinę miododajną malinę, rzepak, lipę, akację, nawłoć (format i technika dowolna).

Data oddania pracy 23.09.2013r. – p. Z. Kalinowska lub p. A. Śmiałek – sala 201

5.Wykonaj strój przedstawiający owada - (technika dowolna).

Data wykonania stroju 26.09.2013r.

UWAGA

W dniu konkursu (26.09.2013r) każda klasa musi zaopatrzyć się w składniki do przygotowania 2 sztuk jesiennych kanapek (chleb, masło, warzywa, itp.). Oceniane będą: wartości odżywcze oraz estetyka: wykonania i podania.