Aktywizacja uczniów

Today1825
Yesterday2090
This week1825
This month37139
Total1485636

 

Zapraszamy na nową stronę PSP 33: www.psp33.opole.pl 

-------------------------------------------------------------------------------------------

2012-2013

Zajęcia SPORTOWE !!!

UśmiechZapraszamy wszystkich chętnych na ZAJĘCIA SPORTOWE wg zamieszczonego grafiku !!!Uśmiech
Attachments:
Download this file (ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW PG NR 8 W OPOLU.doc)ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW PG NR 8 W OPOLU.doc[ ]33 kB2012-09-13 16:37

Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych

 
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Młodzież
Publicznego Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Opolu
 
zapraszająUczniów klas VI Szkół Podstawowych
na nieodpłatne dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
„Osiem miesięcy dookoła Ósemki”
  
Zajęcia odbywać się będą w budynku PG 8 przy ulicy Lelewela 9, w godzinach 15:30 - 16:30.
Attachments:
Download this file (DEKLARACJA UCZESTNICTWA DZIECKA- 1.pdf)DEKLARACJA UCZESTNICTWA DZIECKA- 1.pdf[ ]159 kB2012-09-16 01:06
Download this file (plakat Ósemki 3.pdf)Plakat[ ]1002 kB2012-09-16 01:08
Download this file (REGULAMIN ZAJĘĆ.pdf)REGULAMIN ZAJĘĆ.pdf[ ]123 kB2012-09-16 01:07

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku

phoca_thumb_l_p1120276.jpgDnia 3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej. Tradycyjnie na początku głos zabrała pani dyrektor Maryla Strzała, która powitała wszystkich zgromadzonych.Morza szum, ptaków śpiew, długie spacery po rozgrzanym słońcem piasku!... Letnie przygody już za nami…Uczennice klasy 2a, życząc uczniom i nauczycielom sukcesów, wprowadziły zebranych w nadchodzący rok szkolny. Następnie pogodną piosenką i wierszem pożegnaliśmy wakacje, na które z tęsknotą będziemy czekać cały rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć Spoko

Indywidualne biegi przełajowe

phoca_thumb_l_p1120452.jpg18.09.2012r w parku na osiedlu AK odbyły się  Mistrzostwa Miasta Opola w Indywidualnych biegach przełajowych. Nasi uczniowie pobiegli rewelacyjnie GRATULUJEMY!!!

I miejsce Anna Walecko

I miejsce Piotr Komisarczuk

II miejsce Michał Bil

II miejsce Paweł Jałowiec

II miejsce Katarzyna Szołyga

III miejsce Kevin Roskosz

Trzymamy kciuki na biegach wojewódzkich w Lasocicach 09.10.2012r

IX Turniej pn o puchar Komendanta

grupowe finaowe.jpg27.09 2012r odbył się IX Turniej piłki noznej gimnazjalistów miasta Opola o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Opolu organizowanym w ramach kampanii społecznej pn."TAK SOBIE ŻYCIA NIE USTAWISZ".

Skład naszej reprezentacji: K. Roskosz, M. Wiśniewski, M. Wilczek, D. Dumański, T. Piec, T. Krawczyk, M. Okos, M. Feliks, D. Prochowski.
 

PG 8 - PG 5 1:0

PG 8 - PG 6 6:0

PG 8 - PG 4 4:0

PG 8 - PG 7 0:3

GRATULUJEMY II MIEJSCA !!!!

WIĘCEJ NA STRONIE...

http://www.opolska.policja.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9046:opole-ix-turniej-piki-nonej-gimnazjalistow-opola-o-puchar-komendanta-miejskiego-policji-w-opolu&catid=34:informacje&Itemid=292

 

Debata i wybory do samorządu

phoca_thumb_l_p1120851.jpg25 września 2012 r. w naszej szkole odbyła się debata poprzedzająca wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach startowały cztery partie:

K.I.W.I (Krąg Wszechstronnie Uzdolnionych Istot)

L.O.L (Liga Optymistycznych Ludzi)

P.D.G (Prawda dla Gimnazjalistów)

P.U.M.A
( Partia Uczniów Myślących Ambitnie)

Wszystkie partie przedstawiły swoje programy wyborcze, następnie każda partia miała możliwość zadać jedno pytanie swoim przeciwnikom. Podczas debaty widoczna była dominacja partii K.I.W.I. Wszyscy jej uczniowie ubrali się na zielono. Po ich stoisku wyborczym można było zauważyć, że włożyli sporo pracy, by było ono najbardziej ozdobione i oryginalne. Do partii należały osoby cieszące się popularnością w szkole. Partia wyróżniała się także podczas kampanii wyborczej m.in. interesującymi plakatami i intensywnością swoich działań.

Podczas debaty każda z partii czymś częstowała, by zachęcić do siebie wyborców. Były to, np. cukierki, gumy do żucia. Partia K.I.W.I przygotowała nawet na poczęstunek kiwi!

Programy wszystkich partii były dość podobne. Proponowały one m.in. różnorodne konkursy, dyskoteki, „niepytany numerek”. Rzadziej zdarzały się oryginalne, ale też budzące kontrowersje pomysły, np. tablety zamiast książek w szkole- pomysł partii P.U.M.A; zawody w Counter Strike - P.D.G. Jak co roku pojawiały się też bardziej prozaiczne sprawy, np. kwestia papieru toaletowego czy szerszych luster w toaletach (pomysły partii L.O.L).

Nowością w naszej szkole była zmieniona forma debaty. Każda partia mogła zadać po jednym pytaniu konkurentom, a publiczność wszystkiemu się przysłuchiwała. Jednak nie wszyscy potrafili się odpowiednio przygotować i rzeczowo odpowiadać na ataki przeciwników. Trwająca ponad godzinę debata odsłoniła braki i słabe punkty niektórych kandydatów.

Pomimo widocznej dominacji K.I.W.I, wybory wygrała ( ku zaskoczeniu niektórych) partia P.D.G, składająca się w większości z chłopców z klasy III f. Liderem partii Jest Arek Konieczny. Partia zdobyła tylko trzy głosy więcej od partii K.I.W.I ! Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na ciekawe pomysły naszego nowego samorządu!


ZDJĘCIA W GALERII !!!!! 

Sztafetowe biegi przełajowe

phoca_thumb_l_p1120427.jpg27.09.2012r w parku na osiedlu AK odbyły się Sztafetowe biegi przełajowe szkół gimnazjalnych.

Sztafeta w składzie: M. Bil, G. Łukawski, Ł. Zadka, P. Komisarczuk, S. Dziubiński, A. Konieczny, D. Górka, P. Wasinek, M. Wochowski, P. Błażejewski, P. Jałowiec

ZAJĘLI I MIEJSCE GRATULUJEMY!!!!

Bieg Patrolowy

phoca_thumb_l_p1130170.jpgBieg Patrolowy

 

Dnia 12.10.2012 odbył się bieg patrolowy dla klas pierwszych. Wszyscy zebrali się pod ogrodem zoologicznym o godzinie 10.00, skąd mieli wyruszyć „na punkty”.

Uczniowie podzieli się na grupy, z których każda miała za zadanie znaleźć wszystkie czternaście punktów. Do wykonania były następujące zadania:

 • ułożenie nazwy szkoły z wszystkich dostępnych materiałów w lesie
 • odgadniecie imienia konia Piłsudskiego i narysowanie go
 • przejście 10 metrów z książką na głowie
 • uzupełnienie tekstu znanych piosenek i zaśpiewanie ich
 • strzelanie piłką do bramki
 • przejście z zamkniętymi oczami prze labirynt
 • rzucanie ringiem do celu
 • malowanie twarzy
 • zadania z pierwszej pomocy
 • 10 podchwytliwych pytań
 • układnie puzzli o patronie
 • odgadnięcie smaków
 • znalezienie pięciu gatunków liści
 • gra logiczna – układanie nowych słów

 

Na podstawie naszych tajnych obserwacji możemy z pewnością stwierdzić, iż pierwszoklasiści świetnie się bawili, widać było zaciętą rywalizację i chęć wygranej, lecz wszystko przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pytanie „ Czy chcieliby powtórzyć to jeszcze raz? „ uczniowie odpowiadali twierdząco. Całość imprezy była fotografowana przez członków koła informatycznego.

Bieg patrolowy skończył się o godzinie 12.00, wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do domów. Na koniec organizatorzy biegu, członkowie samorządu szkolnego oraz jego opiekunowie: p. M. Buławczyk i p. B.Selak, pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Podsumowując, bieg patrolowy mimo zimna i nie do końca sprzyjającej pogody, można uznać za udaną imprezę, wszyscy świetnie się bawili i zabrali ze sobą miłe wspomnienia.

 

                                                                                        Opracowały:

                                                                           Tamara Tarnowska i Natalia Jurkun z klasy 3a

Dzień Eksperymentu

phoca_thumb_l_31.jpgW ramach realizacji projektu Zaczarowany Świat 22 października 2012r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Eksperymentu zorganizowanego przez p. Magdalenę Turek, p. Izabelę Maćków oraz p. Anetę Nowicką- Kowalczyk. Gimnazjaliści samodzielnie przeprowadzali doświadczenia fizyczne, przyrodnicze i chemiczne, wnikliwie je obserwowali. W formie zdjęć dokumentowali przebieg całego eksperymentu. Wnioski ze swoich badań ujęli w przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej. Jakość zajęć, przydatność zdobytej wiedzy, sposób wykorzystania środków technologii informacyjnej zostały przez uczniów bardzo wysoko ocenione. Oni sami wykazali się dużą kreatywnością i chęcią w realizacji tego typu przedsięwzięć.
 

UCZEŃ NASZEGO GIMNAZJUM ZOSTAŁ PRYMUSEM OPOLSZCZYZNY

b_200_133_16777215_00_images_stories_z12744785q.jpgSzymon Wojak uczeń klasy 2e został Prymusem Opolszczyzny.

W dniu dzisiejszym podczas Regionalnego Święta Edukacji Szymon otrzymał z rąk Marszałka Województwa Statuetkę Prymusa Opolszczyzny.

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego „Prymus Opolszczyzny” przyznawana jest uczniom i studentom osiągającym najwyższe wyniki w nauce oraz sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach, przeglądach.

GRATULACJE !!!  b_200_275_16777215_00_images_stories_dyplom-prymus2012.jpg

Wycieczka do Wrocławia

phoca_thumb_l_pa100122.jpgWycieczka do Wrocławia

Dnia 10.10.2012r.klasy 3b,3d i 3f były na wycieczce we Wrocławiu w którym zwiedzały panoramę Racławicką , Muzeum Narodowe, wrocławską starówkę oraz McDonalda.

Pierwszym punktem wycieczki była panorama Racławicka którą klasy zwiedzały 30 min. Aby móc ją obejrzeć zaplanowany był 15-minutowy wstęp w sali gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak przebrani byli kosynierzy oraz artyleria polska, podziwiać mogli obrazy oraz przebieg walk . Po prezentacji można było ciemnym tunelem wejść na Panoramę Racławicką, która wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

Po obejrzeniu panoramy klasy udały się do Muzeum Narodowego, w którym wszyscy mieli godzinę na zwiedzanie. Na wystawach można było obejrzeć m.in. sztukę śląska XII-XVIw. oraz, XVI-XIXw. , sztukę polską XVII-XIX , polską sztukę współczesną , sztukę wschodu .Wśród najcenniejszych dzieł  należy wymienić m.in. obraz Madonna z Jezusem i św. Janem manierysty włoskiego Angelo Bronzino, Pejzaż zimowy z łyżwami i pułapką na ptaki z pracowni Pietera Brueghela Młodszego oraz rokokowy Portret chłopca, przypisywany Jeanowi Chardinowi. Dzieła dwóch czołowych przedstawicieli europejskiej sztuki nowoczesnej: obraz Wieczorem Wassily’ego Kandinsky’ego i dadaistyczny kolaż Kurta Schwittersa są dopełnieniem kolekcji malarstwa obcego.

Pod koniec wycieczki przeszliśmy wrocławskim rynkiem, drugim pod względem wielkości w Polsce, który jest na pewno wizytówką tego miasta. Mieliśmy też czas wolny na zakupy w Galerii Dominikańskiej oraz na małe co nieco w McDonaldzie.

Piłka nożna halowa dziewcząt

phoca_thumb_l_p1130815.jpgDnia 07.11.2012 na hali Okrąglak odbyły się finały Mistrzostw Miasta Opola w piłce nożnej halowej dziewcząt.

Nasze dziewczyny w składzie: O. KĘDZIA, J. SIEMIENIUK, D. SOKULSKA, W. TRZMIELEWSKA, I. DUDEK, K. GAŁUSZKA, S. ŚWIERC, W. WAC, W. SIDOROWICZ

 

zajęły II miejsce!!!

 

G R A T U L U J E M Y  !!!!!

Wyniki BIEGU PATROLOWEGO

phoca_thumb_l_p1130159.jpgBIEG PATROLOWY:

I mce- kl. 1a - „ŚLEPE ODYŃCE”:Lipnicki Bartosz, Chrobok Patryk, Wójciuk Grzegorz, Górski Kacper

, Sapa Mateusz, Roguła Jarosław, Jałowiec Paweł

 

II mce- kl. 1c - „JEDNOROŻCE”- Świerc Sabina, Wac Wiktoria, Mazur Kacper, Gałuszka Karolina, Pazdur Szymon,

Wolny Agnieszka, Polański Michał, Wyrambik Tomasz

 

III mce- kl. 1e - „GANDAN STYLE”- Okoń Natalia, Polewiak Szymon, Langner Tomasz, Dzumla Michał, Poliwoda Paulina, Zbroszczyk Natalia,

Ciastko Jakub, Siłka Jakub, Owsiak Julia.

Wyniki konkursu historyczno -literackiego

phoca_thumb_l_p1130966.jpgKONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI:

 

I mce- Kądziołka Emilia-2e

 

II mce – Dasiewicz Dagmara 2a

 

III mce Kordas Marcin 1e

MATEMATYCZNE WĘDRÓWKI Z PATRONEM - WYNIKI

phoca_thumb_l_p1130987.jpgMATEMATYCZNE

 

    WĘDRÓWKI  Z  PATRONEM

 

 

 

Wyniki  indywidualne  IV edycji  konkursu:

 

 

I   miejsce - RADWAŃSKI PRZEMYSŁAW     klasa  I e

 

II  miejsce –  KROK ALEKSANDRA    klasa  I e

 

III miejsce –  ROGUŁA JAROSŁAW    klasa  I a

 

 

Wyniki  drużynowe  IV edycji  konkursu:

 

Klasa

Uczeń

Miejsce drużyny

I e

Krok Aleksandra

I

Wojda Michał

Radwański Przemysław

I a

Roguła Jarosław

II

Wodecka Agnieszka

Szarzyńska Patrycja

I c

Mazur Kacper

III

Świerc Sabina

Polański Michał

I b

Droździewicz Kamil

IV

Niezgoda Natalia

Krzykowski Daniel

I d

Klimecka Patrycja

V

Wiśniewska Julia

Waluś Dawid

 

 

Święto Patrona Szkoły

phoca_thumb_l_img_0951.jpgŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9.11.2012 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Przybyli na nią zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas pierwszych.

Na początku wspólnie odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego, zwykle śpiewamy jego fragment. W tym jednak dniu to właśnie ta pieśń nadziei i zwycięstwa była  główną bohaterką, ponieważ przez pryzmat jej historii przypomnieliśmy sobie drogę naszego narodu do upragnionej wolności.

Pieśń Legionów Polskich przez lata zagrzewała Polaków do walki, a w najcięższych dla narodu chwilach przypominała, że „ Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy.”

Uroczystość była również wielką lekcją patriotyzmu, bowiem wykonawcy próbowali odpowiedzieć na pytanie, czym dla każdego z nas jest ojczyzna. Głos oddano młodemu  pokoleniu, ale również wielkim poetom:

„Ojczyzna to kraj dzieciństwa

Miejsce urodzenia

To jest ta mała najbliższa

Ojczyzna

Miasto miasteczko wieś

Ulica dom podwórko

Pierwsza miłość

Las na horyzoncie

Groby (…)”

Po zakończeniu akademii wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów. Była to dobra okazja do refleksji i wymiany poglądów.

Niezwykła uroczystość została powtórzona 12.11.2012, by mogli ją obejrzeć pozostali uczniowie szkoły. W tym dniu odbyło się również pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów.
 

FILMIK:

Dziady II a

phoca_thumb_l_cre 10.11.2012 012.jpg „Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani  śniło się  waszym  filozofom”

 

W. Szekspir

 

            Zaciemniona sala, palące się świece, jesienne liście, mroczna muzyka  w  tle. W takiej scenografii klasa 2a w ramach realizacji innowacji z języka polskiego zaprezentowała Mickiewiczowskie „Dziady”. W postać Guślarza wcielił się Dominik Mrohs. Spektakl (w reżyserii p. Anety Nowickiej – Kowalczyk) rozpoczął się wejściem kilku dziewcząt, które trzymając w dłoniach zapalone znicze, wprowadziły wszystkich w tajemniczy nastrój. Pojawiające się kolejno  na scenie postaci Józia i Rózi (Julita Służewska i Denis Górka), Widma Złego Pana (Michał Kokot),  pasterki Zosi (Michalina Barczyk), Kruka (Julia Kondak) czy Sowy (Agnieszka Lellek) z wielkim przejęciem oddawały emocje bohaterów dramatu . Szczególną   uwagę widzów – rodziców uczniów- zwracał chór, głównie ze względu na profesjonalną charakteryzację.

             Przedstawienie zakończyło się  gorącym aplauzem i stanowiło miłe  urozmaicenie zebrania z rodzicami.

Wycieczka do Krakowa

    phoca_thumb_l_img_2477.jpgKraków i Wieliczka. Tam byliśmy 15 listopada br. Z Opola wyjechaliśmy punktualnie o godz. 8.00. Kiedy większość naszych kolegów rozpoczynała 4. lekcję, my schodziliśmy na III poziom kopalni. Temperatura na dole była nawet wyższa niż ta na powierzchni. Zwiedziliśmy wiele ogromnych komór, byliśmy w kaplicy św. Kingi, gdzie podziwiać mogliśmy przepiękne widowisko muzyczno- świetlne. Następnie udaliśmy się na obiad, który zjedliśmy 135 m pod ziemią. Potem szybem Daniłowicza wyjechaliśmy na powierzchnię. Jazda ciasną windą niektórym na długo zostanie w pamięci :)) Następnie przejechaliśmy do Krakowa, by zwiedzić Podziemia Rynku. To była podróż w przeszłość, ożywioną po wiekach przez archeologów. To rezerwat z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów, to kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów transportujących towary w czasach króla Władysława Łokietka; to najstarsze budowle handlowe Krakowa, ozdoby, monety itp. Ale jest to zarazem miejsce, którego klimat buduje także współczesna technika, proponująca nową, inną płaszczyznę spotkań z historią i zabytkami.
       Nie mogliśmy obojętnie przejść również obok Sukiennic, kościoła Mariackiego oraz pomnika Adama Mickiewicza. Kraków w listopadzie jest naprawdę cudowny. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki wyjazd.
/uczniowie kl. 2a, 2d, 2e, 3f, 1a, 1e/

II miejsce wśród szkół gimnazjalnych z całego kraju

b_200_150_16777215_00_images_stories_dscn6138.jpg

II miejsce wśród szkół gimnazjalnych z całego kraju

w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

„Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”.

 

W maju 2012 uczniowie naszej szkoły - Anna Walecko, Monika Biok, Łukasz Poliwoda i Mateusz Moj wraz z opiekunami panią Johanną Lemke – Prediger i panią Agnieszką Boryczką wzięli udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia”.

 

Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministra Stanisława Kozieja.  

Czytaj więcej...

Prawda o AIDS-przekaz ją dalej etap miejski

 

phoca_thumb_l_p1140168.jpg

Dnia 29.11.2012  o godzinie 10.00  w sali budynku OSP Opole Grudzice odbył się etap miejski II turnieju "Prawda o AIDS - Przekaż ją dalej". Turniej organizowany jest prze Oddział Rejonowy PCK w Opolu finansowany ze środków Miasta Opole. Etap rejonowy skłądał się z:

I etap 50 pytań: 20 testowych i 30 pytań typu "prawda - fałsz"

II etap każdy uczestnik miał za zadanie przedstawić sprawozdaie z zorganizowanej na terenie swojej szkoły akcji informacyjnej  na temat HIV/AIDS

 

I miejsce zajął Arkadiusz Konieczny

 

któremu serdecznie gratulujemy , w turnieju również brali udział Wojciech Tokarczyk i Łukasz Koszyk  !!!!!

 

 

Dzień Kultury Angielskiej

phoca_thumb_l_img_0987.jpg

Dzień Kultury Angielskiej

 

Dnia 4.12.201r  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kultury Angielskiejzorganizowany w ramach  Tygodnia Kultury Krajów Anglojęzycznych.

 Celem konkursu było przybliżenie uczniom tradycji i zwyczajów krajów anglosaskich, jak również prezentacja naszego gimnazjum uczniom lokalnych szkół podstawowych tj. PSP nr 9, PSP nr 10, PSP nr 14 i PSP nr 28 z Opola.

Każda szkoła była reprezentowana przez zespół składający się z sześciu uczniów.

Uczniowie zmagali się z zadaniami w trzech kategoriach: pierwszą z nich były konkurencje sprawnościowe i artystyczne, do których należały takie dyscypliny  jak: obgryzanie jabłka na sznurku, układanie wyrazów z obierek jabłek, konkurs na najciekawszy plakat na temat „Thanksgiving, najładniejszą kukła ,,Guy Fawkes’’, oraz na  najbardziej pomysłowe przebranie „Santa Claus” i „Halloween”.

W tej kategorii zwycięską szkołą okazała się PSP nr 10, zaraz za nią był PSP  nr 9,  trzecie miejsce przypadło PSP nr 28, a czwarte PSP nr 14.

Drugą kategorią był:"Konkurs wiedzy o tradycjach i zwyczajach krajów anglojęzycznych".Składał się z gier językowych – krzyżówek, rebusów, łamigłówek, quizów i zagadek na temat Halloween, Guy Fawkes Day, Thanksgiving  iChristmas.

W tej konkurencji uczniowie pracowali w parach. Pierwsze miejsce zdobyli: Marcel Nieczypor i  Jakub Bloch z PSP nr 10, zaraz za nimi, bo ze stratą zaledwie trzech punktów uplasowali się

Paweł Zając i Cezary Slawek z PSP nr 9, a trzecie miejsce zajęły: Barbara Sokolowska i Karolina Sdzujz PSP nr 9.

Trzecią konkurencją były:zawody sportowe –wyścigi rzędów na wesoło. Tutaj uczniowie klas szóstych uczestniczyli w slalomie na miotle, sztafecie z piłkami oraz rzucali do celu nietypowymi piłkami – cukierkami.

W tej kategorii wyniki przedstawiały się następująco: pierwsze miejsce zdobyła PSP nr 9, drugie:  PSP nr 28, a trzecie ex aequo: PSP nr 10 i PSP nr 14.

Finaliści wszystkich kategorii zostali nagrodzeni: dyplomami, medalami, zakładkami, książeczkami w języku angielskim, słownikami, książkami do gramatyki oraz  słodyczami ufundowanymi przez wydawnictwo „Pearson”  i księgarnię językową „Integra” mieszczącą się na ulicy Ozimskiej w Opolu.

W przerwie konkursu nasi goście oglądali wystawę prac uczniów współpracujących w międzynarodowym projekcie pt. „ Travelling through cultures” w ramach projektu COMMENIUS,  który był realizowany w naszym gimnazjum w latach 2010 – 2012.

           

 

Wycieczka do Brzegu

phoca_thumb_l_2012-12-05 12.05.16.jpg

Wycieczka do Brzegu

 

W ramach szkolnego projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Brzegu.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.Zamek brzeski jest zabytkiem wyjątkowym. Zaliczany do klasy „0" jest jedną z najpiękniejszych budowli renesansowych na Śląsku, a brama główna zamku porównywana wartością architektoniczną do kaplicy zygmuntowskiej na Wawelu.

Zobaczyliśmy tu zbiory rzeźby malarstwa śląskiego, medalierstwa i numizmatyki, pergaminów i starych woluminów, a także dużą makietę Brzegu z wyobrażeniem miasta z XVII wieku.

Potem wybraliśmy się na krótki spacer wokół ratusza; zobaczyliśmy także kościół św. Krzyża, który zachwyca iluzjonistycznym malarstwem.

Szlachetna Paczka podziękowania

default.gifDrogi Darczyńco,

 

 

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

 

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Wyobraź sobie, jak poczuła się rodzina, która otrzymała przygotowaną przez Ciebie paczkę. Być może od dawna nie dostała prezentu.

 

Poniżej znajduje się relacja z dostarczenia paczki rodzinie (oznaczonej numerem OPO-1025-026209) oraz słowa podziękowania od obdarowanych i wolontariusza:

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę: 

Gdy przyjechaliśmy z paczkami cała Rodzina zaangażowała się wnoszeniem paczek do swojego domu. Rodzina była zaskoczona, zdumiona ilością paczek. Najlepszy był moment rozpakowywania ich, nie wiedzieli od której paczki zacząć. Brygidzie najbardziej spodobała się kosmetyczka w której były różne cienie do powiek, kredki do oczu, bransoletki i wiele różnych cudownych rzeczy. Ania natomiast zachwyciła się torebką z Hanna Montaną, mówiła, że zawsze marzyła o takiej. Wszystkim chłopcom spodobały się zabawki. Piotruś od razu zaczął bawić się autkami, nie wiedział sam, które ma włożyć do rączki. Adaś skakał ze szczęścia gdy zobaczył komplet ze Spidermanem, ubrał go od razu mimo, że w domu było bardzo ciepło. Karolkowi natomiast przypadły do gusty misie oraz ubrania. Gdy dzieci zaczęły rozpakowywać paczkę, w której znajdowały się słodycze nieomal nie podskoczyły do sufitu. Bardzo się cieszyli i mówili, że dawno nie widzieli takiej ilości słodyczy. Pani Barbara wzruszyła się ilością żywności, mówiła, że taka ilość wystarczy jej na kilka miesięcy. Pan Józef również był wzruszony, cieszył się z ubrań do pracy z środków chemicznych oraz różnych słodyczy dla dzieci. Mówił, że na święta dzięki Wam będzie suto zastawiony stół oraz, że dzieciom nie zabraknie niczego.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Z całego serca dziękuję za współpracę i przekazaną pomoc Rodzinie. Dziękuję również za bardzo odpowiedzialne podejście do udzielenia pomocy i zaangażowanie. Paczka, którą przygotowaliście spełniła wszystkie oczekiwania Rodziny, za to dziękuję z całego serca! Marta Kretek.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Dziękuję za trud włożony w organizację dla nas paczki. Chciałabym z całego serca podziękować za tak liczną paczkę, jestem wzruszona, zadowolona i zszokowana w jednym. Istnieją na świecie dobrzy ludzie, którzy chcą się podzielić z innymi tym co mają. Jeszcze raz z całego serca dziękuję!

Attachments:
Download this file (IMAG0005.jpg)IMAG0005.jpg[ ]743 kB2012-12-13 09:01

Wycieczka do Drezna

phoca_thumb_l_dscn6226.jpgWycieczka do Drezna

 

7 grudnia o godz.5.00 uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Drezna.

Po drodze zatrzymaliśmy się w KFC gdzie niektórzy uczniowie zjedli kurczaka o poranku. Po przyjeździe do Drezna zwiedziliśmy Galerię Starych Mistrzów w Zwinger. Po podziwianiu Zwinger i obrazów i ceramik w nim znajdujących się udaliśmy się na zwiedzanie miasta.

Zobaczyliśmy między innymi szklaną Manufakturę Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton. Odwiedziliśmy Pfunds Molkerei – najstarszy i najpiękniejszy sklep mleczarski oraz sklep z tradycyjnymi i niespotykanymi musztardami.

Następnie udaliśmy się na mroźny spacer po ulicach drezdeńskiej Starówki. Jako obowiązkowy punkt zwiedzania odwiedziliśmy również zamek Residenzschloss,  który kryje m.in. „Zielone Sklepienie”.

Po udanym zwiedzaniu udaliśmy się na najbardziej wyczekiwany moment wycieczki: Jarmark Bożonarodzeniowy – Dresdner Striezelmarkt, gdzie mogliśmy skosztować miejscowego jedzenia np. półmetrowego Wursta  oraz zrobić świąteczne zakupy!

Wśród straganów nie zabrakło sklepików z artykułami pochodzącymi z własnoręcznych produkcji , licznych karuzeli a nawet sceny, na której nasze koleżanki z klasy 2c zaśpiewały dla niemieckiej publiczności polską kolędę!

 Na koniec wycieczki wróciliśmy do autokaru i wróciliśmy do naszego miasta Opola. Wszyscy byli szczęśliwi  i zadowoleni ze spędzonego dnia.

Jasełka

phoca_thumb_l_p1140419.jpg

Ruchliwa ulica pełna śpieszących ludzi; sprzedawca, zachęcający do kupna choinek; dom z przedświąteczną krzątaniną to elementy scenografii bożonarodzeniowego przedstawienia wystawionego przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem mgr A. Kowalczyk i mgr M. Helman. Nowoczesna forma i język spektaklu łatwo trafiły do odbiorców. Również dlatego, że przedstawione w nim problemy okazały się bliskie wielu z nas.

Rodzice niemający czasu dla dzieci, zaniedbujący się małżonkowie w pogoni za pieniędzmi i karierą, brak miłości, wrażliwości, zainteresowania ludźmi starszymi, samotnymi i biednymi – te kwestie szczególnie boleśnie wracają do nas w okresie świątecznym.

Święta przypominają nam bowiem, że to czas miłości, bliskości z drugim człowiekiem. Przypominają, byśmy jak mieszkańcy Betlejem, nie przespali swojego człowieczeństwa, a dodatkowe nakrycie przy stole nie było tylko pustym gestem.

 

 

21 Finał WOŚP

7.jpgW niedzielę, 13 stycznia 2013 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 21. Cała Polska otworzy wielkie serca dla starszych i tych całkiem małych. Nasi uczniowie  również będą wspierać Orkiestrę jako wolontariusze.  Poniżej przedstawiamy wywiad z Jakubem Wlazło.

b_300_110_16777215_00_images_stories_wol1.jpgb_300_225_16777215_00_images_stories_wol2.jpg

Zaczarowany Świat- certyfikat

b_200_146_16777215_00_images_stories_wol3.jpgPubliczne Gimnazjum nr 8 stosuje eksperymenty naukowe w edukacji i otrzymało 21 grudnia 2012 r. tytułPromotora Zaczarowanego Świata Nauki i Technologii

Drodzy Rodzice

 

 

DRODZY RODZICE !

 

Jeśli chcecie być bardziej świadomymi Rodzicami, chcecie porozmawiać o swoich dzieciach, udoskonali c swoje metody wychowawcze, to możecie skorzystać ze „ Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

 

Miejska Poradni Psychologiczno- Pedagogiczna w Opolu

Organizuje dla Rodziców cykl zajęć warsztatowych poświęconych wychowaniu:

 

 • Jak lepiej zrozumieć własne dziecko, jak rozmawiać, wyrażać i akceptować uczucia
 • Jak sprawniej budować dobrą Relację między dorosły a dzieckiem
 • Jak lepiej porozumiewać się z dzieckiem
 • Jak konsekwentnie i z szacunkiem dla dziecka wyrażać oczekiwania i stawiać ograniczenia
 • Jak wpływać na niepożądane i nieodpowiednie zachowania dziecka bez stosowania przemocy
 • Jak wspierać rozwój usamodzielnienia się dziecka i uczyć je samodyscypliny
 • Jak konstrukcyjnie rozwiązywać konflikty

 

Rozpoczynamy w środę 20 lutego 2013 r. godz. 17.00-19.00

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie MPPP- Tel. 774549216, 774549217

Kontakt- psycholog mgr Krystyna Machulak- 606 603 764

Czas- 10 spotkań w każdą środę w godzinach 17.00- 19.00

Miejsce: MPPP w Opolu, ul. Niedziałkowskiego 9

 

  

ZAPRASZAMY

 

Doskonałe covery Pameli Karczewskiej

b_150_111_16777215_00_images_stories_zdjcie_pamela_karczewska.jpgUczennica naszej szkoły nagrała w Studiu Nagrań Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opolu doskonałe covery znanych artystów: "You Know I'm No Good" - Amy Winehouse oraz "Czas nie będzie czekał" - Blue Cafe.

 

Pamela uczestniczyła również w  projekcie "Kolędonagrywanie 2012", gdzie 64 młodych wokalistów nagrało kolędę "Lulajże Jezuniu".

 

 

Piłka ręczna chłopców

phoca_thumb_l_079.jpgWielkim sukcesem naszego zespołu zakończyły się rozgrywki w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Po udanych eliminacjach, w finale miasta Opola zespół nasz uplasował się na drugim miejscu co uprawniało go do dalszych gier. Drugi turniej to półfinał wojewódzki, który został rozegrany w Ozimku  14.02.2013. Tam nasi zawodnicy zaprezentowali się jeszcze lepiej i w trzech meczach zdobyli komplet punktów / wygrana z PG Kluczbork 10 : 8, z PSG 1 Krapkowice 8 : 3 i na koniec z gospodarzami PG Ozimek 10 : 6/. Wygrana w tym turnieju otworzyła nam  pierwszy w historii PG 8 udział w Finale Wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Tam zmierzyliśmy się już z „zawodowcami” tj. zespołami klubowymi. Nie udało się już nam wygrać meczu ale wstydu też nie przynieśliśmy. Pokonali nas PG 8 Opole / Gwardia Opole / 14 : 9, PG 3 Brzeg /Orlik Brzeg / 17 : 7 i PG Zawadzkie / ASPR Zawadzkie / 16 : 5.

 

Występowaliśmy w składzie: Piec Tomasz, Komisarczuk Piotr, Dumański Dawid, Grześkiewicz Bartek, Krawczyk Tomasz, Spyrka Tomasz, Krzyszkiewicz Radosław, Pyrek Grzegorz, Juszczyński Mikołaj, Wochowski Mariusz, Panusz Kacper. 

PER ASPERA AD ASTRA 2013

phoca_thumb_l_img_1304.jpg

„Per aspera ad astra”

 

          Już po raz dwudziesty siódmy w historii naszej szkoły wręczaliśmy statuetkę najlepszemu uczniowi. 

22 lutego br. ten zaszczytny tytuł  przyznany został Łukaszowi Poliwodzie z klasy 3f.

Drugie miejsce zajął Szymon Wojak  z klasy 2e a trzecie Aleksandra Kamieniak z klasy 3f.

Warto nadmienić,  iż Łukasz dołączył tym samym do grona trzech innych uczniów, którzy  w historii tego konkursu nagradzani byli dwukrotnie.

       Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili również wyniki  w plebiscycie na Najsympatyczniejszego Nauczyciela  a 

  całą uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej „Arlekin”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

SPOTKANIE RADY RODZICÓW

 

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 11 marca 2013 r. o godzinie 17.00 w bibliotece szkolnej.

Gimnazjon 2013

b_100_151_16777215_00_images_stories_dsc_0017.jpgPrzemek Radwański z kl. I e zdobył I miejsce w międzygimnazjalnym konkursie o świecie starożytnym – Gimnazjon 2013, który odbył się 7.03.2013r. w PG 5 w Opolu. Pokonał 24 uczestników z 7 gimnazjów opolskich. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GOŚCILI W GIMNAZJUM PRZY LELEWELA 9

phoca_thumb_l_dsc_0083.jpgMiło było nam gościć w murach Ósemki uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. Dzień 12 marca 2013 r. na pewno zapadnie w pamięci jako pełen wrażeń.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w artystycznych warsztatach, ciekawych lekcjach otwartych, pokazach fizycznych i chemicznych doświadczeń, konkursach –Konkursie Mitologicznym, Matematycznym Kole Fortuny, prezentacjach projektów edukacyjnych. Uczniowie poznali działanie szkolnej telewizji, a wykorzystując bogato wyposażoną w sprzęt komputerowy i nowoczesne technologie bazę szkoły sterowali robotami, pojazdami zdalnie sterowanymi.

Szóstoklasiści opuszczali budynek szkoły z życzeniami powodzenia na sprawdzianie.

Tradycją gimnazjum są organizowane w tym dniu dla trzecioklasistów i ich rodziców Szkolne Targi Edukacyjne. Dyrektorzy i przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych prezentowali oferty swoich placówek. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Na pewno będą bardzo pomocne przy wyborze nowej szkoły przez uczniów klas trzecich.

 

Powitaliśmy Wiosnę.

 Za oknami bardziej zimowo, niż wiosennie, jednakże Gimnazjaliści powitali już wiosnę.

21 marca 2013 r. w szkole dla uczniów klas pierwszych i drugich odbyły się wiosenne zawody sportowe, zajęcia artystyczne, na których wykonywano "wielkoformatowe kartki świąteczne" oraz zajęcia informatyczne z konkursem dla drużyn klasowych. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami zakupionymi przez Samorząd Uczniowski, który był inicjatorem tego dnia. Zespoły klasowe zyskały natomiast punkty w konkursie o Palmę Pierwszeństwa.

Gimnazjaliści klas trzecich pod opieką nauczycieli zostali zaproszeni w tym dniu na "Wagary.Drzwi Otwarte" do szkół ponadgimnazjalnych.

b_200_150_16777215_00_images_stories_dscf9084.jpg  b_113_150_16777215_00_images_stories_dscf9086.jpg  b_113_150_16777215_00_images_stories_dscf9087.jpg  b_113_150_16777215_00_images_stories_dscf9089.jpg  b_113_150_16777215_00_images_stories_dscf9093.jpg

Laureatka Międzynarodowego Konkursu Słoneczna Zakładka 2013

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Martyna Ostrowska uczennica klasy trzeciej znalazła się w gronie laureatów Międzynarodowego Konkursu Słoneczna Zakładka 2013.

Tematem edycji 2013 była "Moja najpiękniejsza podróż". Konkurs miał na celu kształtowanie i rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie potrzeb poznawania innych kultur. Ze względu na tematykę i międzynarodowy charakter konkurs był znakomitą okazją do porównania umiejętności i wrażliwości estetycznej oraz pasji i zainteresowań młodych artystów z różnych krajów. ( Austrii, Bułgarii, Irlandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Serbii, Turcji). Konkurs odbywał się w ramach europejskiego projektu edukacyjnego "ABC - Art Of the Book for Children".

Patroni Honorowi: Minister Edukacji Narodowej -Krystyna Szumilas, Marszałek Województwa Mazowieckiego- Adam Strózik, Poseł na Sejm RP - Małgorzata Kidawa -Błońska, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waltz, Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy- Wiesław Krzemień, Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy - Henryk Linowski, Dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury- Michaela Todorowa, Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich- Elżbieta Stefańczyk, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Polska Sekcja IBB.

WYNIKI „MATEMATYCZNEGO KOŁA FORTUNY

 

phoca_thumb_l_dsc_0064.jpgW dniu 12 marca 2013r. w Publicznym Gimnazjum nr 8 w Opolu   odbyła się

IV edycja  międzyszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych

 

„MATEMATYCZNE  KOŁO  FORTUNY”.

 

   W konkursie udział wzięli uczniowie opolskich szkół  podstawowych: 

  PSP nr 2,  PSP nr 7,  PSP nr 8,  PSP nr 11, PSP nr 14, PSP nr 15,  PSP nr  21,  PSP nr 24,  PSP nr 28,

  PSP nr 29  i  PSP w Sławicach.

 

 Wyniki  IV edycji  konkursu:

 

I     miejsce –  Jędrzejak Patryk, Hanasz Filip                  PSP nr 15  w Opolu

II    miejsce –  Lach Kamila, Smolin Katarzyna              PSP w Sławicach

III   miejsce  – Gabryelski Wojciech, Demer Karol         PSP nr 24    w Opolu

 

SPONSORZY:

Oświata TravelOpole,  wyd. WSiP  Warszawa,  wyd. NOWA ERA;   ALEX s.c , Centrum  Języka  AngielskiegoHelen Doron Early English w Opolu.

 

W imieniu Dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom za przygotowanie uczniów, sponsorom za ufundowanie wspaniałych  nagród i pysznego słodkiego poczęstunku.

Podziękowania również dla uczniów klasy IIe i IIIb  za pomoc podczas konkursu.

 

 

                          Organizatorzy konkursu: Mariola Koryl,  Agnieszka Frączek

Finał III Konkursu Języka Niemieckiego

 

26 marca 2013 r. odbył się finał III Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów, organizowany przez PLO nr V w Opolu.

W konkursie wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów.

Oto wyniki tegorocznej edycji:

I miejsce – Łukasz Poliwoda PG nr 8 w Opolu

IV miejsce Anna Walecko - PG nr 8 w Opolu

VII miejsce Paulina Poliwoda - PG nr 8 w Opolu

VIII miejsce Natalia Adamaszek - PG nr 8 w Opolu

 

Serdeczne Gratulacje!!!

Turniej BRD

b_200_275_16777215_00_images_stories_brd2.jpgNasza drużyna w składzie: Łukasz Poliwoda, Jakub Wlazło oraz Arkadiusz Konieczny zajęła I miejsce w miejskich eliminacjach TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM

TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

 

 

 

TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu informuje, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do testu sprawności fizycznej w dniu 11. 04. 2013 r i 16. 04. 2013 r. zaliczyli pozytywnie test sprawności.

Zgodnie ze Statutem – (Zasady przyjęć do klasy sportowej) o przyjęciu do klasy sportowej w roku szkolnym 2013/2014 decyduje średnia ocen z pierwszego semestru i końcoworoczna klasy szóstej, wynik sprawdzianu zewnętrznego po klasie szóstej, ocena z zachowania, osiągnięcia ucznia.

EGZAMIN GIMNAZJALNY

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013

W dniach 23, 24, 25 kwietnia 2013 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich.

Dla uczniów klas pierwszych i drugich dni, w których w szkole odbywa się egzamin tj. 23, 24, 25 kwietnia 2013 r. są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

UCZNIOM   KLAS    TRZECICH    ŻYCZYMY   POWODZENIA!!!

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego.

INFORMACJA -DODATKOWE DNI WOLNE

 

 

INFORMACJA

Dni 2 maja 2013 r. i 31 maja 2013 r. są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

222 rocznica Konstytucji 3 Maja

phoca_thumb_l_p1150761.jpg   

6 maja 2013r. w naszej szkole odbyła uroczysta akademia z okazji obchodów rocznicy Konstytucji 3     maja.  Zorganizowała ją klasa 3a pod okiem opiekunów p. O. Greś oraz p. D. Mazierskiej. Apel przypominał o konstytucji uchwalonej 3 maja 1791r. regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej. Uczniowie recytowali wiersze podkreślające radosny nastrój święta, natomiast chór, zaakcentował patriotyzm śpiewając m.in. „Witaj majowa Jutrzenko”, Wzruszającą piosenką „Kocham Cię Polsko” wykonała Monika z II klasy.

 

XIX Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego

b_200_328_16777215_00_images_stories_obraz.jpgAnia Walecko uczennica klasy 3f otrzymała wyróżnienie za ciekawą interpretację wierszy w eliminacjach rejonowych XIX Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor". Uczennica ćwiczyła pod okiem pani Liliany Szmigielskiej.

Laureaci XIV Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego

 

 

Laureaci XIV Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Zwierzaki”

Serdeczne gratulacje dla:

 

Izabeli Kasprzak klasa 1e

Eweliny Petyniak klasa 2c

Oliwii Ferens klasa 3f ,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się

25 maja o godz. 9.00 na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Tułowicach

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

 

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2012/2013

 

Łukasz Poliwoda

- laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

- laureat Wojewódzkiego Konkursu Technicznego

- finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

Aleksandra Kamieniak

- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

Jakub Wlazło

- finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

 

Gratulacje !!!

 

Sprachdoktor 2013

 

 

Sprachdoktor 2013

 

Paulina Poliwoda –klasa 1- laureatka - 1 miejsce w kraju i województwie

Łukasz Poliwoda – klasa 3 - laureat - 2 miejsce w kraju i 1 w województwie

 

Gratulacje !!!

Mistrzosztwa Miasta Opola w LA

b_200_120_16777215_00_images_phocagallery_LA_thumbs_phoca_thumb_l_imag0583.jpg

22.05.2013 na stadionie lekkoatletycznym Opolskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Miasta Opola szkół gimnazjalnych w lekkoatletyce.Wszyscy bardzo dzielnie walczyli co zaowocowało gradem medali

G R A T U L U J E M Y  !!!!

 

 

I miejsce Wiktoria Trzmielewska Mistrzostwa Miasta Opola w rzucie dyskiem

III miejsce Przemysław Irzyk Mistrzostwa Miasta Opola w skoku wzwyż

I miejsce Michał Bil Mistrzostwa Miasta Opola w biegu na 2000m

III miejsce Anna Walecko Mistrzostwa Miasta Opola w biegu  na 1000m

III miejsce Karolina Wocka Mistrzostwa Miasta Opola w pchnięciu kulą

III miejce Anna Hadamik Mistrzostwa Miasta Opola w w skoku wzwyż

III miejsce Daniel Leluszko Mistrzostwa Miasta Opola w pchnięciu kulą

III miejsce Magdalena Brzezińska Mistrzostwa Miasta Opola w biegu na 300m

II miejsce Dawid Dumański Mistrzostwa Miasta Opola w biegu na 300m

II miejsce Monika Sikorska Mistrzostwa Miasta Opola w biegu na 600m

I miejsce Kevin Roskosz Mistrzostwa Miasta Opola w w biegu na 600m

I miejsce Łukasz Zadka, Piotr Komisarczuk, Dawid Dumański, Dawid Gerus Mistrzostwa Miasta Opola w Sztafecie 4x100

 

XI Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych

 

b_200_150_16777215_00_images_stories_lo1.jpgGratulacje dla uczniów

Aleksandry Kamieniak,

Łukasza Poliwody,

Piotra Scześnioka

za zajęcie III miejsca

w XI Konkursie Matematycznym Szkół Gimnazjalnych

o Puchar Dyrektora Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Opolu.

Turniej dla kl. III

187-turniej-dla-kl-iii

187-turniej-dla-kl-iii

phoca_thumb_l_p1150958.jpg

 Dnia 21.05.2013r w naszej szkole odbyły się szkolne zawody dla klas III organizowane przez Samorząd Uczniowski. Drużyny klasowe były mieszane i uczczniowie grali do 2 wygranych setów ( set do 15). Pomimo zaciętej rywalizacji i chęci zwyciężenia wszyscy doskonale się bawili. Po kilkigodzinnych zmaganiach zawody wygrała klasa III F,  ogrywając IIIB, trzecie miejsce przypadło III C czwarte IIID i ostatnie IIIA.Wszystkim bardzo dziękujemy za kibicowanie.

I miejsce w konkursie

Uczniowie PG 8

Ewa Jach

Wojciech Tokarczyk

Łuksz Poliwoda

 

zajęli I miejsce

w organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu

V Międzygimnazjalnym Konkursie Ekonomicznym „Z przedsiębiorczością na Ty”

G R A T U L A C J E !!!

V Międzygimnazjalny Konkurs o Wielkiej Brytanii

phoca_thumb_l_p1160012.jpg

 

Uczennice

Anna Pietrucha i Katarzyna Krawczyk

 

Zajęły II miejsce

V Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii

GRATULACJE!!!

Mistrzostwa Miasta Opola w wędkarstwie spławikowym

phoca_thumb_l_p5205577.jpgUczennica naszej szkoły Natalia Adamaszek zajęła I miejsce naMistrzostwach Miasta Opola w wędkarstwie spławikowym

 

G R A T U L U J E M Y !!!!

Opolski Festiwal Nauki - sukces uczniów PG 8

 

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8

Julia Giesa, Aleksandra Kamieniak, Piotr Scześniok

podczas

Opolskiego Festiwalu Nauki

zajęli 3 miejsce

w V Matematycznej Grze Terenowej

G R A T U L A C J E !!!

Uczniowie zajęli I miejsce- Puchar dla PG 8

b_184_102_16777215_00_images_stories_sam_0121.jpg

Uczniowie PG 8

Jakub Wlazło, Łukasz Poliwoda, Piotr Scześniok

zajęli I miejsce i zdobyli

Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim

w X edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Potyczki Informatyczno- Matematyczne.b_158_233_16777215_00_images_stories_dyp-potyczki.jpg

 

 GRATULACJE !!!

 

 

 

***

 

 

Łukasz Poliwoda

 

zajął III miejsce

w X edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Potyczki Informatyczno- Matematyczne

 

 

GRATULACJE !!!

Półfinał Wojewódzki PN

phoca_thumb_l_p1150809.jpg

 

C:\Users\Iwka\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg

 

 

            Komunikat z zawodów sportowych

 

Nazwa zawodów   

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI SZKÓŁ GIMNAZJANYCH

 W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW – GRUPA „D”

 

 

Miejsce i data   

PG 8 w Opolu przy ul. Lelewela 9

 

 

Godz.  9.30 

- weryfikacja dokumentów, odprawa opiekunów, losowanie

Godz.  10.00 

- rozpoczęcie zawodów

Godz.  13.40 

- zakończenie zawodów

 

Zespoły startujące pełna nazwa– kolejność wylosowanych miejsc:

 

 

1

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu

 

 

2

Publiczne Gimnazjum w Izbicku

 

 

3

Publiczne Gimnazjum w Gorzowie Śląskim

 

 

4

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Opolu

 

Lp.

Godz.

K

Nazwa szkoły

 

Wynik

 

 

 

 

 

 

 

 

1

……-……

1-4

PG 3 Brzeg

 

PG 8 Opole

 

1 - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

2

……-……

2-3

PG Izbicko

 

PG Gorzów Śląski

 

0 – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

3

……-……

4-3

PG 8 Opole

 

PG Gorzów Śląski

 

6 – 1

 

 

 

 

 

 

 

 

4

……-……

1-2

PG 3 Brzeg

 

PG Izbicko

 

3 – 0

 

 

 

 

 

 

 

 

5

……-……

2-4

PG Izbicko

 

PG 8 Opole

 

1 – 7

 

 

 

 

 

 

 

 

6

……-……

3-1

PG Gorzów Śląski

 

PG 3 Brzeg

 

2 - 9

                                        

Tabela  wyników

Szkoła

1

2

3

4

Bramki

Punkty

Miejsce

1  PG 3 Brzeg

 

3 : 0

9 : 2

1 : 0

13 : 2

9

I

2  PG Izbicko

0 : 3

 

0 : 1

1 : 7

1 : 11

0

IV

3  PG Gorzów Śląski

2 : 9

1 : 0

 

1 : 6

4 : 15

3

III

4  PG 8 Opole

0 : 1

7 : 1

6 : 1

 

13 : 3

6

II

 

 

Aleksandra Kyzioł – MOS Opole i Łukasz Zaremba – PG 8

Organizator

 

 

 

 

 

Turniej coca-cola cup chłopcy

phoca_thumb_l_p1150391.jpg17.IV na naszym boisku szkolnym odbyły się rozgrywki lokalne w 15 Turnieju piłki nożnej COCA-COLA CUP.

 

PG 7 : PG 4        2:1

PG 1 : PG 8        2:4

PG 7 : PG 1        6:1

PG 4 : PG 4        1:2

PG 1 : PG 4        2:6

PG 7 : PG 8        1:3

 

 

19.IV rozegrane zostały rozgrywki lokalne runda 2

PG Długomiłowice : PG 8 Opole   3:1

 

 

02.VI rozegrane będą mecze rundy 3 TRZYMAMY KCIUKI !!!

(osoby chętne do kibicowania zapraszamy na boisko przy obwodnicy północnej)

III miejsce Michał Bil bieg na 2000m

phoca_thumb_l_imag0614.jpg04.06.2013 na stadionie Opolskich Olimpijczyków rozegrano Wojewódzkie Finały w LA. Mimo niesprzyjającej aury nasz uczeń MICHAŁ BIL w biegu na 2000m uzyskał III miejsce.

 

G R A T U L A C J E !!!!

 

 

Turniej pływacki-Wolny od uzależnień

 

phoca_thumb_l_imag0298.jpgW dniu 11.06.2013 nasi uczniowie uczestniczyli w Turnieju pływackim " Wolny od uzależnień ! ".

Zajęli zaszczytneII miejsce.

Rywalizowano w trzech etapach:
etap 1 - test wiedzy o bezpieczeństwie,

etap 2 - praktyczny sprawdzian w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej (scenka),

etap 3 - sprawdzian praktyczny na basenie.

Nasza dużyna wystąpiła w składzie: Szymon Wojak, Aleksandra Ciszewska, Bartosz Turek i Michał Kwiatkowski.

Serdecznie gratulujemy !!!

b_200_275_16777215_00_images_stories_t-plywacki.jpg

Konkurs Plastyczny na plakat festiwalowy

b_150_203_16777215_00_images_stories_plakat_fest.jpgKonkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych:  uczniowie szkół  podstawowych,   uczniowie gimnazjów  i ucz.  szkół  ponadgimnazjalnych.

W drugiej grupie wiekowej - uczniów szkół gimnazjalnych zakwalifikowano czworo uczniów,  a troje z nich to uczniowie PG nr 8.
W tej kategorii wiekowej jury nie przyznało nagrody. Wyróżnienia otrzymali uczniowie:


1.  Julia Giesa             z klasy IIe   
2.  Daria Dębowska   z klasy IIIc   
3.  Paulina Walas       z klasy IIe   

12.06.2013 r. o godz. 14.00 z udziałem Zastępcy Prezydenta, nagrodzonych oraz wyróżnionych, jak również ich nauczycieli odbyło się uroczyste wręcze nie certyfikatów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

 

 

 

 

b_150_206_16777215_00_images_stories_plakat-fest1.jpg  b_150_206_16777215_00_images_stories_plakat-fest2.jpg  b_150_206_16777215_00_images_stories_plakat-fest3.jpg

POTYCZKI ZE STATYSTYKĄ

11 czerwca 2013r. uczniowie naszego gimnazjum zajęli   II miejsce

w międzygimnazjalnym konkursie matematycznym  „POTYCZKI  ZE  STATYSTYKĄ  .

Skład naszej drużyny:  Kacper Panusz i  Przemysław Radwański.

GRATULACJE !

 

b_150_206_16777215_00_images_stories_potyczki1.jpg  b_150_206_16777215_00_images_stories_potyczki2.jpg  b_150_206_16777215_00_images_stories_potyczki3.jpg

 

Orzeł Przyrody

 

Dnia 07.06.2013 roku w Publicznym Gimnazjum nr 8 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opolu odbył się konkurs dla szkół podstawowych Orzeł Przyrody. Uczestnikami konkursu byli uczniowie opolskich szkół podstawowych.

Zespoły biorące udział w konkursie prezentowały wysoki poziom wiedzy przyrodniczej i ekologicznej w części teoretycznej. Bardzo dobrze przygotowana przez uczestników była również część praktyczna. Uczniowie w atrakcyjnej formie wystawiali przygotowane  przedstawienia, w których wykorzystali rekwizyty przygotowane na miejscu.

Czteroosobowe zespoły uczniów ze szkół podstawowych osiągnęły następujące wyniki:

I miejsce - PSP nr 14

II miejsce - PSP nr 2

III miejsce -  Katolicka Szkoła Podstawowa

IV miejsce tuż za podium - PSP 9

Gratulacje

Nagrodzone zespoły otrzymały cenne i atrakcyjne nagrody zakupione ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz z Miejskiego zakładu Komunalnego.

Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu!

Organizatorzy konkursu Agnieszka Frączek,  Izabela Maćków

b_150_113_16777215_00_images_stories_dsc09246.jpg  b_150_200_16777215_00_images_stories_dsc08853.jpg  b_150_113_16777215_00_images_stories_dsc08844.jpg

Certyfikat Szkoły Łowców Talentów

b_150_0_16777215_00_images_stories_1514_657321510960188_1468012306_n.jpgPubliczne Gimnazjum nr 8 w Opolu otrzymałoCertyfikat Szkoły Łowców Talentów (statuetka i dyplom Szkoły Łowców Talentów w dowód uznania zaangażowania w rozwój talentów uczniów oraz wysokich osiągnięć dydaktycznych- w Ogólnopolskim Konkursie Sprachdoktor 2013 - szkoła osiągnęła najwyższy wynik na tle pozostałych) natomiast  nauczyciele języka niemieckiego otrzymali Certyfikaty Łowców Talentów w roku szkolnym 2012/2013.

Czytaj więcej...

Obserwacja plam na Słońcu

phoca_thumb_l_p6175897.jpgObserwacja plam na Słońcu.

Korzystając z doskonałych warunków obserwacyjnych uczniowie naszego gimnazjum oglądali plamy na Słońcu przy pomocy teleskopu. Szczególnie ciekawy był obraz rozbudowanej grupy plam o numerze 1775, widziany przy powiększeniu 120X. Dla porównania przedstawiamy zdjęcie Słońca uzyskane w tym dniu przez teleskop NASA.

Uwaga: Nigdy nie kieruj lornetki lub teleskopu w kierunku Słońca bez specjalnego filtru założonego na obiektyw!

Mam talent

phoca_thumb_l_p5285755.jpgW piątek 16 czerwca w naszej szkole odbył się finał tegorocznej edycji konkursu „MAM TALENT”. W poprzedzających go eliminacjach jury wyłoniło 6 finalistów. Uczestnicy finału zaprezentowali swoje umiejętności przed uczniami naszej szkoły i zostali ocenieni przez ich przedstawicieli.

 Poniżej prezentujemy zwycięzców:

 1. Kacper Mazur kl. IC
 2. Michał Polański kl. IC
 3. Kamil Szwagrzyk, Wojtek Żarczyński kl. IIIC

Serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski

Obserwacja plam na Słońcu cz 2

phoca_thumb_l_nasa.jpg

19 czerwca uczniowie klasy 1e i 1c powtórzyli obserwacje Słońca na zajęciach kółka fizycznego . Przy jeszcze większym powiększeniu 240 razy zbadano szczegółowo budowę grupy plam o numerze 1775. Dało się zauważyć włókniste półcieniowe struktury otaczające ciemne wnętrze. Jednocześnie stwierdzono zmianę położenia plam w ciągu ostatnich 2 dni, co jest dowodem na ruch wirowy Słońca.

TYDZIEŃ SPORTU

TYDZIEŃ SPORTU W PG 8

 

Gimnazjaliści PG 8 rywalizują w zawodach sportowych w dniach 18. 06. 2013r.- 21. 06. 2013 r..

We wtorek odbyły się rozgrywki dla uczniów klas trzecich,

W środę w zawodach uczestniczyły klasy drugie,

W czwartek odbyły się rozgrywki dla uczniów klas pierwszych.

 

Dla uczniów biorących udział w rozgrywkach zajęcia trwają od 8.00 - 11. 30

 Finał rozgrywek w piątek 21. 06. 2013 r. Harmonogram dnia w zakładce zastępstwa.

 

W piątek 21. 06. 2013 r. odbędzie się Rada Klasyfikacyjna.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13

 

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich

odbędzie się 27 czerwca 2013 r.(czwartek) o godzinie 17.00 w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich.

---------

Zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich

– 28 czerwca 2013 r. (piątek) o godzinie 8. 15 w budynku szkoły.

Mistrzostwa PG 8 w p.noznej chłopców

phoca_thumb_l_p1160780.jpgW dniach 18.06 – 21.06.2013 odbyły się w Publicznym  Gimnazjum nr 8 mistrzostwa naszej szkoły w piłce nożnej chłopców.

Organizatorzy mgr Łukasz Zaremba, mgr Tomasz Skrętkowski

 

I DZIEŃ 18.06.2013 ROZGRYWKI KLAS III

I MIEJSCE – III F- awans do finału

II MIEJSCE- III B

III MIEJSCE – III C

IV MIEJSCE – III D

II DZIEŃ 19.06.2013 ROZGRYWKI KLAS II

I MIEJSCE – II B – awans do finału

II MIEJSCE – II D

III MIEJSCE – II C

IV MIEJSCE II A,F

III DZIEŃ 20.06.2013 ROZGRYWKI KLAS I

I MIEJSCE – I E – awans do finału

II MIEJSCE – I A – awans do finału

III MIEJSCE – I B

IV MIEJSCE – I C

FINAŁ

I MIEJSCE – III F

II MIEJSCE – II B

III MIEJSCE – I A

IV MIEJSCE – I E

 

WSZYSTKIM BARDZO GRATULUJEMY :)

Mistrzostwa streetballa PG 8 dziewcząt

phoca_thumb_l_p1160774.jpg21.06.2013r w naszej szkole odbyły siż zawody streetballa dziewcząt klas I i II. Po bardzo zaciętej rywalizacji

I miejsce zajęła klasa I e

II miejsce klasa I c

III miejsce klasa II a

IV miejsce kalsa II e

V miejsce klasa I a

Informacja dla nauczycieli.

Informacja dla nauczycieli po zalogowaniu.

Zadania dla nauczycieli

Informacje po zalogowaniu

Materiały dla nauczycieli

Po zalogowaniu.

Turniej walentynkowy par mieszanych

b_200_150_16777215_00_images_phocagallery_walentynki2014_p1190666.jpgDnia 14.02.2014r odbył się Turniej Walentynkowy par mieszanych w piłce siatkowej. Zgłosiło się 28 par. Mecze przeprowadzone zostały systemem pucharowym. Turniej Walentynkowy wygrała para Natalia Zbroszczyk , Szymon Polewiak , II miejsce zajęła para Eryka Żak , Tomasz Szpyrka , III miejsce zajęła para Paulina Poliwoda , Tomasz Langner. Na zakończenie turnieju wszyscy zostali nagrodzeni lizakami , a zwycięskie pary dyplomami i lizakami w kształcie serduszek.