Aktywizacja uczniów

Today310
Yesterday665
This week2482
This month12110
Total425780

 

 


W budynku Publicznego Gimnazjum nr 8 powstaje nowa
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33.


 

ODYSEJA UMYSŁU

M. Turek

 

O co chodzi w Odysei?

 

 

Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny,   w którym rokrocznie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów  i studentów z całego świata. Dr C. Samuel Micklus – profesor Rowan University w USA – wymyślił program w 1978r. Patronat nad polską edycją konkursu od 2003 roku sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

Jak program wygląda w praktyce?

 

 

Drużyny liczą od 5 do 7 osób i reprezentują szkoły bądź inne placówki edukacyjne. Nad pracą każdego zespołu  czuwa trener, który integruje uczestników i koordynuje ich wysiłki, ale nie narzuca dzieciom swoich pomysłów.

Jesienią publikowanych jest 5 Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, a później przez kilka miesięcy sama projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie, które wiosną zaprezentuje na konkursie w formie 8-minutowej inscenizacji. Zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. Odyseusze współzawodniczą w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy finału krajowego w każdej z nich mogą reprezentować Polskę na Finałach Światowych w USA.