Sprawozdanie z I FESTIWALU NAUKI

15.12.2009r. zorganizowaliśmy w naszej szkole I Festiwal Nauki.

Tego dnia zaprezentowały się koła naukowe:

- techniczne

- informatyczne

- przedsiębiorczości działające w ramach projektu unijnego "Aktywni w szkole aktywni w życiu";

koła przedmiotowe:

- historyczne

- matematyczne

- plastyczne

-  chemiczne

koła zainteresowań:

- dziennikarskie

- teatralne

- europejskie.

Każde z wymienionych kół przygotowało stoiska, gazetki, plakaty przedstawiające pracę zespołów.

Został zorganizowany konkurs „Szkolny Mistrz Ortografii", matematyczny "Koło Fortuny", warsztaty prozdrowotne, ekologiczne, orgiami i zawody sportowe.

Odbyły się lekcje pokazowe z fizyki i języka angielskiego dla uczniów  opolskich szkól podstawowych nr 9,14.28.

Koło przedsiębiorczości zaprosiło dr Tomasza Ciesielczuka, pracownika Uniwersytetu Opolskiego. Prelegent  przedstawił uczniom klas trzecich bardzo ciekawą prezentację, której tematem była „Energia".

Na korytarzu szkolnym na I piętrze można było zobaczyć prezentację multimedialną promującą naszą szkołę, a na parterze uczennice sprzedawały ozdoby choinkowe, wykonane przez młodzież naszego gimnazjum.