Barwy jesieni w zdrowym odżywianiu

W ramach akcji Promocji Zdrowia uczniowie naszej szkoły zorganizowali wystawę pt. „Barwy jesieni w zdrowym odżywianiu”. Zaprezentowane prace plastyczne – plakaty informowały o właściwościach i zaletach wybranych owoców , ziaren i warzyw.

Na wystawie można było również zobaczyć , dotknąć a nawet spróbować owoców jesieni takich jak :

- jabłka , gruszki, śliwki, słoneczniki, dynie, orzechy, itp.

Całej ekspozycji niezwykłego uroku dodawała jesienna dekoracja z kolorowych liści, kasztanów, jarzębinowych korali oraz pączków suszonej lawendy.

Wystawa pozwoliła uczniom naszej szkoły docenić skarby jesieni w zdrowym odżywianiu.

Po obejrzeniu wystawy reprezentanci klas wzięli udział w konkursie w którym musieli wykazać się wiedzą o substancjach odżywczych znajdujących się w roślinach.

Gratulujemy!